AK Parti’de 3 dönem kuralı uygulanacak!

AK Parti’de 3 dönem kuralı uygulanacak!

AK Parti içerisinde büyük bir merakla beklenen 3 dönem kuralıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, son noktayı koydu ve kuralın işletileceğini açıkladı. Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu bu kurala takılan isimler.

ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 dönem kuralıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 dönem kuraılıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: YSK’nın takvimine göre 9 Nisan’da aday listelerimizi teslim edeceğiz. 3 dönem kuralı ve diğer sebeplerle aday listelerimizde yeni isimler yer alacak.

YAVUZ VE UNCUOĞLU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından AK Parti’de üç dönem kuralından dolayı büyük bir revizyon olması bekleniyor. Sakarya Milletvekili ve AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve Milletvekili Recep Uncuoğlu üç dönem kuralılan takılan isimler. Öte yandan AK Parti’de 76 isim üç dönem kuralına takılıyor.

KABİNEDE GÖREV ALACAK

Kabinede yeni isimlerin olacağını söyleyen Erdoğan, ‘Bakanlarımız bugüne kadar kabinede verdikleri hizmetleri inşallah 14 Mayıs’tan sonra Meclis’te sürdürecekler. İnşallah seçimleri kazandıktan sonra kabinede yeni isimlere görev vereceğiz’ dedi. Bu açıklamalarla birlikte, kulislerde de konuşulan Ali İhsan Yavuz’un kabinede görev alma ihtimali oldukça yüksek görülüyor. Recep Uncuoğlu’nun, partide başka bir görevde yer alması bekleniyor.

Yayınlama: 30.03.2023
Düzenleme: 31.03.2023 10:17
1.049
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.