4 farklı ülkeden 20 katılımcı Geyve Yöresel’de

4 farklı ülkeden 20 katılımcı Geyve Yöresel’de

4 farklı ülkeden 20 katılımcı Geyve Yöresel’de Genç Gelişim ve Girişim Derneği 4 farklı ülkeden 20 katılımcı ile Erasmus+KA210 Projesi kapsamında Geyve Kadın Kooperatifi yöresel Üretim Merkezini ziyaret etti.

Genç Gelişim ve Girişim Derneği Koordinatörü olduğu Türkiye, Bioville Letonya, Asociación Socio-Cultural VerdeSur Alcalá İspanya , ASSOCIATION FOR ENVIRONMENTAL PROTECTION AND IMPROVEMENT EKO-ZHIVOT KAVADARCI Makedonya’ nın ortak olduğu Erasmus+ KA210 Projemiz dört ülkeden 20 katılımcı ile Sakarya’da başladı.

Proje kapsamında uygulanması gereken faaliyetler arasında yer alan Ön hazırlık Toplantısı ve Ekolojik Okuryazarlık Eğitmen Eğitimi ile başlayan faaliyetler 6 – 11 Mayıs 2023 tarihleri arasında Sakarya’da uygulanıyor. Başka Dünya Yok! Sloganı ile başlayan bu projede ana amaç gençlerin ekolojik okuryazarlık eğitimleri ile güçlenmesi ve Türkiye, İspanya, Makedonya ve Letonya’da uygulanarak 4 farklı faaliyet ile ortak kurumların ekolojik okuryazarlık ve iklim krizi ile ilgili sürdürülebilir çalışmalar yapmak.

İlimizde uygulanan Eğitmen Eğitimi sonrasında Makedonya’da iklim ve Çevre Değişimi ile Mücadele Farkındalığı Geri Dönüşüm Seferberliği, Letonya’da Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Faydaları ve Gençliğin Alana Teşvik Edilmesi ve İspanya’da Doğa Sporları faaliyeti ile Final aktivitesi uygulanacak.

Yayınlama: 09.05.2023
Düzenleme: 12.05.2023 19:11
1.324
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.