Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Ağustos 2017 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

30 Ağustos Zaferi Kutlandı.

30 Ağustos Zaferi Kutlandı.

Geyve’de 30 Ağustos Zafer Bayramı, kahramanların şanına uygun bir şekilde kutlandı.

Geyve Cumhuriyet Meydanında yapılan törene; ilçe kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon komutanı Personel Üsteğmen Taner Çolak, belediye başkanı Murat Kaya, cumhuriyet savcısı Fatih Çıtak, daire amirleri, okul idarecileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programın sunuculuğunu Geyve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Mehmet Aydoğan yaptı.

Geyve kaymakamı İlyas Memiş, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Taner Çolak ve belediye başkanı Murat Kaya Atatürk anıtına çelenkleri sundular.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla; Sarıkamış’ta, Dumlupınar’da, Çanakkale’de, Kutul Amare’de, Kurtuluş Savaşında ve 15 Temmuz darbe girişiminde, vatan, millet, din ve bayrak için canını feda edip, Bedrin Aslanları gibi şanlı olan aziz şehitlerimizin manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşundan sonra büyük bir coşkuyla İstiklal Marşını söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Taner Çolak yaptı. Anadolu Sağlık Melek Lisesi öğrencisi Şeyma Elmas kahramanlık şiiri okudu.

Anıt önündeki program sona erince Tebrikat Töreni için Kaymakamlık makamına geçildi.  İlçe kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ve Garnizon Komutanı Üst. Taner Çolak tebrikleri kabul etti.

Kaymakam İlyas Memiş:” 30 Ağustos Zaferi gibi gurur ve coşkuyu yaşamamıza vesile olan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.”dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

 

1179 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle