Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ocak 2012 | Geyve, Gündem, Sakarya, Yaşam

2012 yılı için Umre ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar kayıtlarını yaptırmaya başladı. Sakarya Müftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre altı kategoride belirlenen Umre turları için fiyatların belirlendiği, Ramazan ayı Umre programının ise daha sonra açıklanacağı öğrenildi.

Sakarya Müftülüğü’nden yapılan açıklamaya göre, otel tipi, normal tip ve ekonomik tip olmak üzere 3 ayrı kategoride Umre hizmeti sunan Diyanet İşleri Başkanlığı konaklama süresine göre altı farklı fiyat seçeneği belirledi.

Turlar 895 Euro’dan başlıyor

Kahvaltı, akşam yemeği, rehberlik, İrşat ve transfer gibi hizmetlerin ücretsiz verildiği Umre turları 895 Euro’dan başlıyor. Kayıtların hem müftülüklerden hem de internetten yapılabileceği sistemde 2 ve 3 kişilik odalar tercih edilebiliyor. Ramazan ayı Umre programı ise ilerleyen tarihlerde açıklanacak.

2011 yılında 410 bin kişi kutsal topraklara ulaştı

Umreye gitmek isteyen vatandaşlar, fiyatlar ve kayıt şartları ile ilgili tüm detayları Diyanet İşleri Başkanlığı Web Sitesinden ve İl veya ilçe Müftülükleri’nden öğrenebilecekler. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2011 yılında 410 bin kişiyi Umre turları ile kutsal topraklara ulaştırdığı öğrenildi.

1098 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

2012 Umre Kayıtları Başladı.. için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    TÜM İNANANLARIN ümreye gitmesine vesile olsun derim.Kutsal topraklara giderek oraların ihlas duygularını alarak davranış ve kişilik değişiklikleri ile gelmeleridir.BU hizmeti sunan tüm insanlara çalışmalarında başarılar ve gitmek isteyenlerede Allah nasip etsin.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle