Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ağustos 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Siyaset

CHP Geyve Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Başkanlığından Ortak Açıklama…

CHP Geyve İlçe Başkanı Atilla Zeytinoğlu ve CHP li Belediye Meclis Üyeleri;  İsmail Bulur ve İksan Akyol ortak bir basın açıklaması yaptı:

‘İKTİDAR BELEDİYESİNİN HALİ…

Belediye borçlarını 6 (Altı) sıfırlayacağını söyleyerek belediyeye seçilen yönetim hiçbir hizmet yapılamadığı halde daha önce 4 (dört) trilyon borçlanmış, 22.08.2012 tarihinde yapılan meclis toplantısında 7 (yedi) trilyon borçlanma yetkisi almıştır.

Geyve İlçemiz Sakarya’nın güney bölgesinin gözde ilçelerinden birisidir; ne yazık ki büyük vaatlerde alınan belediye seçimleri sonrası kamu oyunda görüldüğü gibi ilçemize belediye yatırımı olarak hiçbir hizmet yapılmamıştır. Aksine devletin yaptığı doğalgaz çalışmalarından sonra da ilçemiz kışın çamur içerisinde bırakılmış, yazın da toz içinde bırakılmıştır. Şehri aracıyla dolaşan vatandaşlarımız çukurlara düşmekten araçlarını  sanayiden çıkartamamıştır.

Hizmet yapıcam diye belediyeyi 4 (dört) trilyon borçlandırmasına rağmen bu para karşılığı gözle görünür hiçbir hizmet yapılamıştır.

Şimdi de asfalt kaplama, yol süpürme makinesi, kaldırım turatuvar yapacağım diye 7 (yedi) trilyon daha boçlanma yetkisi almıştır.

Yirmi (20) trilyon borçlu aldıklarını söyledikleri belediyeyi daha hiçbir şey yapmadan borcu 40 (kırk) trilyona çıkartmışlardır.

Değerli Geyveliler bunların iktidar belediyesi olmasının tek avantajı var belediyeyi borçlandırıp para almak hiçbir hizmet yapmamaktır. Kendilerine gelince 150 (Yüzelli) milyarlık makam arabası ile dolaşıp, 100 (yüz) milyar TL döşetilen makam odasında oturmaktır.  Geyve halkı nasıl yaşarsa yaşasın umurlarında bile değildir. Biz bu belediyenin her koşulda savunuculuğunu yapanlara söyleyecek sözümüz yok. Sağduyu sahibi, ilçesinin geleceğini düşünenlere seslenmek istiyoruz.

Geyvenin geleceği ipotek altına alınmaktadır. Bizden sonrası tufan anlayışı ile belediyeyi yönetmektedirler. Seçimlerin yaklaştığı bu günlerde 4 sene halkına cefa çektiren anlayış, son bir yıl içinde Geyvenin geleceği karartılarak göz boyamak istemektedirler. Ne yaptıklarını bilmeyen bu anlayışa Halkımız ilk seçimlerde gereğini yapacaktır.’

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2085 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz

ayva

Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

CHP İlçe Başkanlığından Açıklama… için 19 Yorum

 1. geyveli diyor ki:

  sayın zeytinoğlu ; ben ne akp li nede chp liyim. size sormak istediğim bazı sorularım var. sizin zamanınızda belediyede birçok işçi almıştınız ve bunlar yasadışı olduğu için çıkarmak zorunda kaldınız.
  iktidara geldiğinizde ki arabanız ve eviniz herkezin aklında şimdi ise villada oturmaktasınız. bayramda Geyvedeydim çok güzel bir çalışma yapılmış doğalgaz gelmiş. siz buna hizmet yok demişsiniz. oysa sizin zamanınızda yapılan hiçbir şey olmadığı gibi daha çok da gerilediniz Geyvemizi. herkezin ençok bildiği yakınlarınızı ihya etmenizdi.
  şunu unutmayın akp yi savunmuyorum ama chp doğalgaz değil sadece tüp getirebilir memlekete iktidar gerçekten güzel çalışıyor.
  Murat kaya genç bir arkadaşımız. tebrik ederim….tenekeci denen adam yaptı bunu… ama siz parke döşediniz. hemde yaptığığınız yollar senesi gelmeden çökertildi.

  • geyveli diyor ki:

   sevili arkadaşım yorumun çok güzel atilla bey şunlara cevap versim

   1 deprem yardımları nerede

   2 1 villa 1 araba yeğenine kırtasiye ablasına ev bunlar itfayecilik mağaşıylamı oldu

   3 geyve belediyesinin makam aracı beyaz opel hangi eğlence merkezinde motoru yendi… istanbulda olan

   4 villa kent olarak belirtilen evinizin mahallesindeki aile dostlarınız

   5 şimdiyekadar ne yaptınız başkan iken..

 2. Mustafa diyor ki:

  Ya Allah aşkına.. güldürmeyin insanı

 3. geyve diyor ki:

  ya allah aşkına chp li abiler boş boş konuşmayın haber diye haber yaptırıyorsunuz havadan sudan atmayın bu kadar sizin belediyeciliğinizide gördü bu insanlar atilla bey sen ilk önce deprem zamanında gelen yardımların hesabını ver

 4. selami diyor ki:

  ismail bey sen esnafın işleri ile ilgilen

  • geyveli diyor ki:

   ben daha ismail beyin bi çabasını görmdim. sadece babasının koltuğu gibi oturmuş oraya bakıyo

   • geyve diyor ki:

    ya sahi sormak kimsenin aklına gelmiyor bu ismail efendi hangi esnaflık faaliyeti var diye.adam esnaf odası başkanı esnaflık yapmıyor.bu nasıl iş.

 5. geyveli diyor ki:

  Bu Milleti Aptal mı Sandınız !!
  Geçen bir ortamda bir Geyve Ak Parti ilçe teşkilatında bir kardeşimiz neden yol kaldırım hizmetlerinin yapılmadığını sordum ve aldığım cevap beni şoke etti, benimde çok iyi bir ak partili olduğumu bildiği halde , hemen bu yolları bitirirsek seçime kadar yaptığımız işler unutulur seçime yakın başlamak lazım olduğunu söyledi.Geyve belediyeside bunu bir politika olarak izlendiğini görüyorum , Şimdi bakıyorumda seçim yaklaşıyor ve geyve giriş yolu gibi göstermelik işler yapılmaya başlandı, yolları sulamalar çöpleri toplamalar, ya bu milleti neden aptal yerine koyuyorsunuz kardeşim, her gün türlü eziyetlerle çektiğimiz o yolları yapmak için seçimleri beklemek ne cüret, hizmetleri bitirip ardı ardına getirmek gerekmezmi !Bize neden bu sıkıntıları yaşanmasını uzatıp seçimi bekliyorsunuz, Ama Allahın hikmeti siz yine seçime kadarda yetiştiremiyeceniz bu sıkıntılar da devam edecek, olan yine bize olacak, Sizin AUDİO arabanız o yolları hissetmeyebilir, ancak bizim arabamız sanayiden çıkamaz oldu sayın başkan,
  Şimdi ŞABAN DİŞLİ’ ye SESLENİYORUM;
  Bunda sizinde sorumluluğunuz çok fazla Sayın Şaban Dişli ; bu ekip ile lütfen seçime girmeyin yeni bir aday yeni bir sağlam ekip lazım Geyve’ye bunların türlü bahanelerine kanıp tekrar aday konulursa Geyve’de Ak Parti’nin işi çok zor…
  Demedi demeyin..!!!!

  • geyve diyor ki:

   yahu sallama hadi sallada usturuplu salla başka bir sitede belediye meclis üyesi diyorsun burada ilçe teşkilatından hangisi aga kara verde bizde bilelim.ama senaryo yazınca olur böyle hatalar

 6. misafir diyor ki:

  geyvede son dönem

  Geyvenin en büyük eksikliği belediyeye seçtiğimiz başkan ve meclis üyelerinin basiretsiz arkadaşlarımızdan oluşması.Bu doğalgaz çalışması belediyenin bir çabası değil hükümetin sakaryanın ilçelerine pamukova akyazı hendek sapanca (burda farklı parti belediyelerde var) sunduğu hizmet.Ancak başkanın ve ekibinin yanında teknik elemanların veya belediyecilikten anlamamış olmaları bu güzel hizmet kendilerini zora soktu.Doğalgaz firmasının paldür küldür asfaltı gereksiz parçalamaları belediyenin bir senelik dahi ince bir asfalt atamayıp ki bunun maliyeti geyvede 50 bin lirayı geçmez, anayola parke taşı döşemek kadar cahiline işleri ve o çukurlara geyvelileri mahkum ederek insanlara o eziyeti çektirmeleriyle bir beş seneyi heba etmeleri…Çok merak ediyorum Murat Kaya milletin önüne ne yaptık diyecek !! Geyve de bir yığın iş halledilmeden ve birekerek geleceğe taşındı. bizde oy verdik bu partiye ancak hizmet almak için bu rezaletleri yaşamak için değil, geyvenin bu halinde bile kendi makam odasını lüks hale getiren makam aracını yenileyen bir başkandan hiç bir hizmet gelmez.Ak partiden tek isteğimiz ufku geniş teknik alt yapısı olan belediyecilikten anlıyan hizmet aşkı dolu adayın gösterilmesidir.Yoksa önünümüzdeki bir beş yıl daha heba olmasın ve geyve artık ayağa kalksın, şu an geyve gaz pedalı basılı fakat freni çekilmiş son model araba gibi ancak adam akıllı şöför yok, taraklı hendek akyazı yürüdü gitti bizde tersine köy halini aldık, basiretsiz yöneticilerin cezasının lütfen biz çekmeyelim, hiç bir belediye mensubu ve murat kaya sempatizanı da eleştirileri bir dinlesin bu millet ne diyor görsün eleştiri güzel bir şeydir ancak anlayana, bu arada geyvemedya.com ada bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyoruz…

 7. Hasan Ö. diyor ki:

  Bu açıklamada neyin nesidir diye sormak istiyorum..
  Yollarımız çamur çökek diye aylardır açıklama yapılıyordu..
  Belediyede bunu borçlanma yolu ile yapmak için meclis kararı alıyor..
  Ve Kıyamet kopuyor..
  Peki neyle yapılacak bu işler..y
  Asfalt yapmaz açıklama yaparsınız..
  Asfalt yapar yine açıklama yaparsınız ..
  Geyveliler şimdi size sormazmı??????
  Bu kadar iyi biliyorsunuzda bu işleri niye zamanında dört dörtlük yapmadınız.
  Birde Esnaf odamız başkanımız…
  Bulunduğun konum ile yaptığın iş birbiriyle bağdaşmıyor..
  Yani Geyvede esnaf odaları başkanlığı gibi en önemli sivil toplum örgütünün başı olacaksın
  sonrada bir Partide siyaset yapacaksın..
  Bu ak partli olsun chp li olsun mhp li olsun
  bunu kabul edemiyorum..
  Yukarıdaki yorumda yanlış..
  Niye derseniz…
  Demiş ya doğalgaz zaten gelecekti..
  Gelmez kardeşim gelmez…
  Siyaset böyle bir şey işte..
  Yapılan yatırımlar zaten hükümetin programında vardı..
  Evet vardı..
  Köprü projesi 40 yıldır vardı..
  Doğalgaz 10 yıldır vardı..
  Ama nerede gelmiyordu işte..
  İşte hakkaniyet burada başlıyor..
  Getirenede vesile olanada bir
  Allah razı Olsun deyin yeter..

 8. geyve diyor ki:

  ak partiliyim deyip boş yere şahısları hakkında birilerinin gazına gelip cahil yorumlar yapmayın siz ak partili falan değilsiniz boş laflar konuşmayın

 9. Osman Can diyor ki:

  laf salatalığı yapacağınıza, çözüm üretin…

 10. MİSAFİR diyor ki:

  TENCERE DİBİN KARA .EY CEHAPE SEN HEPTEN KARA.İSMAİL BEYE YAKIŞMADI BU TABLO

 11. gmd diyor ki:

  Türkiyenin en kötü yönetilen ilçesi şüphesiz 40 senedir geyvedir.
  kötünün iyisi ise hiç şüphesiz son dönemdir.
  tecrübesiz bir başkanın arkasında güçlü bir milletvekili olması tek şansı..
  yapılması gereken ise geyvede sivil toplum oluşumlarını etkinleştirmek ve belediyeden taleplerimizi yazılı olarak sürekli istemek..
  geyvenin en büyük sorunu oturup sıkıntıların dedikodusunu yapmak, oysa sıkıntılarla yüzleşmek ve taşın altına elini koymak yok. adamın evinin önü çukur, oraya gelip mıcır döken ise trabzonlu bir tır şoförü fotoğrafı iyi analiz edin. Dışarıdan gelen insanlar Geyveye hayran ve sürekli güzelleşmesini isterken Geyvenin halkı kötüye gidişini zevkle seyrediyor. Geyvede yaşayan herkesin partisi Geyve partisidir. sağımız solumuz yok. Hepimiz dindarız hepimiz Türküz hepimiz Sakarya muharebesine katılan ataların torunlarıyız. Dedelerimiz bir tel örgü kesmek için şehit olmayı göze almışken bu cennet vatanın değerini bilmeyen bir nesil olduk. Geyvenin pazarının bile %80i geyveli değil, Geyvede orman ihalelerinde katılanların %80i Geyveli değil, Geyveden çıkan malların taşımasını yapanların %80i geyveli değil, Tarımımız meşhur Hal yok, sokaklar daracık otopark yok, belediyenin borcu dağ gibi makam aracı a6, bakımı ve mazot giderleri bile her ay 5 tane borç kapatmaya yeter, yollar olmuş hendek, belediye hesaplarına haciz gitmesin diye paravan şirketler kuruyor, belediyenin kiralık işyerlerinin %95i kira ödemiyor, borç batak anlatılırken belediye binası son model yenileniyor, kooparatifler kaos, kapısının üzerinden anahtarı almayan halk evine alarm taktırıyor, bu sorunları bilmeyen yok peki hiç gidip belediyeye bu konularda yardım isteyen veya hesap soran olmuş mudur?
  hesap soran var
  geçmişte bu belediyeyi enkaza çevirenler şimdi hesap soranlar oldu ;)))

 12. majesteleri diyor ki:

  Sayın Zeytinoğlu
  Belediyenin borç batağında olduğunu söylüyor.
  Belediye borç batağına düşmüşse bunda en büyük pay senindir sayın zeytinoğlu.
  Bir de hesap soruyor.
  Koltuğu kazanmak için her önüne gelene belediye sözü verdin sonra da bunlardan 50 tanesini yasal olmayan yollardan belediyeye alıp hem o garibanların geleceklerini yıktın hem de belediyenin trilyonlarca parasının tazminat olarak yok olmasına sebeb oldun.
  Şimdi bile aynı senaryoyu uyguluyorsunuz.
  Sayın Zeytinoğlu siz yaşlandınız.
  Artık siyaseti bırakın,emekliliğin tadını çıkarın bence.
  Eşme altında ki villanızda …… yudumlayıp okey oynaya devam edin bence.

 13. serkan özmen diyor ki:

  ya herkesten önce İsmail BULUR’a şaşırıyorum.
  İnsan 50 yaşından sonra nasıl olur da bütün gençliğini verdiği, arkadaşlarıyla birlikte beraber cefa çektikleri bir geçmişi anda siler?
  Bu kadar mı basit bu.
  Sonra da hiç bir şey olmamış gibi çık ahkam kes.Kim inanır allah aşkına insan önce kendisiyle yüzleşmeli………

 14. geyveli diyor ki:

  Türkiyede en kötü yönetilen ilçe Geyvedir. Bu yıllardır sürüp gütmiştir. Partiler değişmiş, başkanlar değişmiş ama Geyve bir arpa boyu yol kat edememiştir.

 15. aydın diyor ki:

  yahu İsmailbey ben çok iyi hatırlıyorum senin mezbele bir fırının vardı çerçevesinde küçük bir açılan camı vardı nezaman görsem o camın dibinde uyuyordun yıllar ve geldiğin mertebeler seni hiç değiştirmemiş ki anlaşılan hala uyuyorsun geyveye yapılan hizmetlerin farkında değilsin. yazık çok yazık

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2015 . Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır. Günlük Ziyaretçi: 6650
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
istanbul escort ankara escort beylikdüzü escort escort escort bayan acıbadem escort adalar escort aksaray escort anal escort arnavutköy escort tüvtürk tüvtürk randevu araç muayene randevu