Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Ekim 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

POYDULAR’DA SU SIKINTISI VATANDAŞI BEZDİRDİ

2017 yılına sayılı günler kala Geyve’ye bağlı Poydular köyünde vatandaşlar su ihtiyaçlarını komşu köyden traktörler’le karşılıyorlar.

geyve-poydular-koyu-su-sikintisi-8Geyve’ye bağlı Poydular köyündeki su sıkıntısı vatandaşları bezdirdi.

Çözüm Bekliyorlar

İlçeye 16 km. uzaklıkta bulunan 25-30 haneli Poydular köyünde vatandaşlar içme suyu bulamıyor. Dereler ile birlikte çeşmeler ve yalakların kuruduğunu belirten köylüler, hayvanların susuzluktan kırıldığını ifade ederek yetkililerden sorunlarına çare bulmalarını istediler.

Köylü Sıkıntılı

Poydular köyünden Erhan Aydoğu, yıl olmuş 2016 içme suyu bulamıyoruz. Çeşmelerimiz, derelerimiz kurudu. Hayvanlarımız susuz. İçme suyunu çevre köylerden bidon ve varillerle taşıyoruz.Köylülerin hepsinin kapısının önü de ya tanker yada variller, bidonlar var. Evlerinin önünde var olan tankerlerin de  % 80’i ise boş. Traktörlerle su aldığımız komşu köyler dahi su vermek istemiyor. Hafta sonu köyde cemiyet vardı. Su ihtiyacımızı caminin önüne koydukları büyük tanker ile karşıladılar.Yetkililerden çözüm istiyoruz, dedi.

Susuz Yaşam Olmuyor

Poydular Köy Muhtarı Hasan Kırım ile yaptığımız görüşmede, Yaz mevsimi kurak geçti. Tüm kaynaklar kurudu.Herkesin evinin önünde bidonlar tankerler var. Komşu Köyümüz Kayadibi’nden su ihtiyacını karşılıyoruz. Zaman geliyor oralarda bile sıkıntı oluyor. Konuyu Büyükşehir ve SASKİ yetkilileri biliyor. Yetkililer Önümüzdeki yıl Kayaboğazından su geleceğini belirttiler. Ancak susuz hayat olmuyor.Bu projenin bir an önce bitirilerek suya kavuşacağımız günleri iple çekiyoruz dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

3061 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Yıl 2016.. Taşıma Suyla İçmesuyunu Karşılıyorlar için 2 Yorum

  1. […] Yıl 2016.. Taşıma Suyla İçmesuyunu Karşılıyorlar […]

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle