Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Aralık 2012 | Alt Haberler, Gündem, Köyler, Manşet

kuyu sularyna saat takylacak-cropYeraltısuları Kanununda yapılan düzenlemeye göre, yeraltısuyu kullanmak için sondaj kuyusu açtıran kuyu sahipleri, su kuyularına sayaç taktıracak.

 

Yeraltısularının kontrollü kullanılması ve sürdürülebilir şekilde yönetilmesi amacıyla 167 Sayılı Yeraltısuları Hakkında Kanun hükümleri gereğince, açılmış ve açılacak olan tüm sondaj kuyularına su sayacı takılması zorunluluğu getirildi.

SON TARİH 25 ŞUBAT 2013
Yeraltısuyu kullanan kuyu sahiplerinin mağdur olmaması için belirlenen süre içinde su sayaçlarını taktırmalarını isteyen DSİ 3. Bölge Müdürü Erol Şenöz, “DSİ 3. Bölge Müdürlüğü sınırlarında bulunan Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya illerinde daha önce açılmış ve ölçüm sistemi takılmadan Yeraltısuyu Kullanma Belgesi almış olan kuyu sahiplerinin, 25 Şubat 2013 tarihine kadar kuyularına su sayacı taktırmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar su sayacı taktırmayanların belgeleri iptal edilecek olup, kuyuları Bölge Müdürlüğümüz kapatmak zorunda kalacaktır. Kapatma masrafları da sondaj kuyusu sahibinden tahsil edilecektir. ” dedi.

Şenöz, Kuyu sahiplerinin sondaj kuyularına ait Yeraltısuyu Kullanma Belgeleriyle birlikte, en kısa sürede Eskişehir DSİ 3. Bölge Müdürlüğü’ne müracaat ederek, taahhütname vermeleri ve su sayaçlarını taktırmalarını istedi.

YENİ YILDA SAYACI OLMAYANA BELGE YOK
Şenöz, 01.01.2013 tarihinden itibaren yeraltısuyu temini maksadıyla açılacak olan sondaj kuyularına su sayacı takılmadan, “Yeraltısuyu Kullanma Belgesi” verilemeyeceğine de dikkat çekti.” denilmektedir.

3231 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle