Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Mart 2013 | Ekonomi, Gündem

Yeni TOYOTA’da, Türk mühendislerin başarısı var..

yeni toyota verso modeliToyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Orhan Özer, Türkiye’de üretilen yeni Verso ile üretimine haziran ayında başlayacakları yeni Corolla’nın ciddi pazar kazanacağını ümit ettiklerini söyledi.

Toyota Türkiye’nin Arifiye ilçesindeki fabrikasında yenilenen Verso modelinin tanıtımı için gazetecilerle biraraya gelen Özer, yenilenen Verso’nun üretimine geçen yıl kasım ayında başladıklarını ifade etti. Bu yıl 50 bin adet üretilmesi planlanan yeni Verso’nun 30’dan fazla ülkeye ihraç edileceğini kaydeden Özer, “Verso, Sakarya’da üretildi. Türkler üretti. Dizaynını da büyük ölçüde Türkler yaptı. Dizaynın tamamı Brüksel’de yapıldı. Brüksel’deki araştırma geliştirme bölümünde de çok büyük oranda Türk mühendisleri çalışıyor. Yeni Verso’dan bizim milletinde emeğinin fazla olması açısından ayrıca gururluyuz. Araç çok güzel oldu. Satış yönüyle de ümidimiz fazla.” dedi.

Yeni Verso’da yaklaşık 470’den fazla parçada değişiklik yapıldığını anlatan Özer, şunları dedi; “Verso önceki versiyonlarda olduğu gibi Türkiye ve Avrupa pazarı için özel olarak geliştirildi. Arabaya daha dinamik bir görüntü verildi. Beklentiler çerçevesinde pazarın istekleri, pazarın görüşleri bu değişen 400 parçayla araca yansıtıldı. Bu yıl üreteceğimiz Verso’ların yüzde 95’i ihraç olacak. Türkiye çok Verso satılan bir ülke değil. Türkiye daha çok sedan ülkesi. Yaklaşık 3-4 bin adette ‘Türkiye’de satılacaktır’ diye ümit ediyoruz. Satış fiyatı 55 bin 200 TL’den başlayacak. Bu Türkiye satış fiyatı. Her ülkedeki pazar seviyesine göre farklı satış fiyatları olabilir.”

AW000766

AW000766

1702 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle