Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ekim 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

 Yeni Büyükşehir Yasa Tasarısı ile Yenikent ve Alifuatpaşa’nın ilçe olma hayali suya düştü. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırı bütün ili kapsayacak şekilde genişletilecek. Beldeler kapatılacak, köyler ise mahalle olacak.

 

 Beldelere kötü haber

Yeni Büyükşehir Yasa Tasarısı TBMM Başkanlığına sunuldu. 13 yeni Büyükşehir belediyesinin kurulacağı yeni yasayla Sakarya’nın idari yapısında da radikal değişiklikler yapılacak. Buna göre yasa tasarısı ile ilçe olmayı bekleyen Yenikent’in yanı sıra Alifuatpaşa ve Kuzuluk gibi beldeler hüsrana uğradı. Tasarıda yeni ilçe kurulmasına yer verilmedi.

Kapısına kilit vurulacak

Kanuna göre Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırları bütün ili kapsayacak şekilde genişletilecek. İl genelindeki bütün beldeler kapatılacak. Geyve’ye bağlı Alifuatpaşa, Hendek’e bağlı Çamlıca, Karasu’ya bağlı Kurudere-Limandere-Yuvalıdere, Akyazı’ya bağlı Kuzuluk-Altındere, Ferizli’ye bağlı Sinanoğlu ve Gölkent, Kocaali’ye bağlı Ortaköy beldelerinin kapısına kilit vurulacak.

Köyler mahalle olacak

Yeni Büyükşehir Yasası ile il genelindeki köylerin tüzel kişilikleri de sona erecek. Köyler mahalleye dönüştürülecek. Büyükşehir Belediyesi kapatılan beldelerle birlikte mahalleye dönüştürülen köylere de hizmet götürecek. İl Özel İdaresi de kapatılacak. Özel İdare’nin yürüttüğü hizmetleri Büyükşehir Belediyesi üstlenecek.

KAYNAK:sakaryayenihaber.com

4395 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Alifuatpaşa Geyve ile Birleşiyor.. için 8 Yorum

 1. cin dedi ki:

  çok bilmişiniz bizimkilere sorsanız geyveyi ali,fuatpaşaya bağladılar derler..ilçe olacaz derken ellerindekide kayıp gitti

 2. Mustafa Akın dedi ki:

  İlçe olacagız inşallah Alifuatpaşa İlçe olmayı Hak ediyor

 3. ali dedi ki:

  geyve taraklıgöynük otobüslerini beldeye koymuyacaksın hizmetin çogunu geyveden alıcaksınız kendinizi kaf dağında göreceksiniz sormazlarmı insanlara alifuatpaşa hak ettiğini aldı herkes için hayırlı olsun

 4. MERİÇ dedi ki:

  SAKARYANIN İNCİSİ ALİFUATPAŞA İLÇESİ
  ne güzel göze ve kulaklara hitap ediyor..
  ALİFUATPAŞA mızın İLÇE OLUP, GEYVE İLE BERABER SAKARYA YA BAĞLANDIĞINI GÖRÜR GİBİYİM

 5. gökbörü dedi ki:

  ya herkes ne kadar acayip şeyler düşünüyor ne kadar kin tutar bir insanlar olmuşsunuz.biraz düşünün allah aşkına,alifuatpaşa yı geyveyemi bağlasalar iyi,geyveyi alifuatpaşayamı bağlasalar iyi, yoksa alifuatpaşa ve geyve gibi iki tane muhteşem ilçe yanyana sırt sırta verip daha büyük mücadeleler etselermi daha iyi.neden mutlusunuz bu kadar ey geyveli müslümanlar kendi dertlerinze derman bulamazken kendi işlerinizle başa çıkamazken birde alifuatpaşa bağlanıcak üzülecekken seviniyorsunuz. 🙂 .ama sizi sizin gibi düşünenleri ALİFUATPAŞA da kurtaramıycak size fazla gelecek elinize üzünüze bulaşacak heryaptığınız.

 6. yılmaz haşlar dedi ki:

  eger ben alifuatpaşalılar olarak farzedelimki geyveye baglandıgını ben alifuatpaşalılar olarak birleşip ilk secimde tekbi kişiyi destekleyip alifuatpaşadan cıkartırdım geyve belediye başkanını….

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle