Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Haziran 2013 | Gündem, Siyaset

Vatandaş bu oyuna gelmesin!

 

 
429861_10200926360588737_1487941137_nBaşbakan Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yapıyor…
Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;Fas ile ilişkilerimizi daha iyi noktalara taşımayı  hedefliyoruz.
Fas ziyareti sonrası Cezayir’e geçeceğim.Cezayir ziyareti sonrası 5 Haziran’da Tunus’a geçiçeğiz.Arap Baharı’nda biz Tunus’un yanında yer aldık. Tunus halkı demokratikleşme anlamında çok iyi bir yol katetti.Tunus Başbakanı ile yapacağımız toplantıya ilgili  bakanlarımızda katılacak.
Başbakan soruları cevaplıyor…
Bakan Ömer Çelik’in twitter üzerinde yaptığı  değerlendirme ve verdiği mesaj ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
Ben olaylar ile ilgili saf temiz duygusal anlamda sosyal medyadan aldığı bilgiler ışıgında oraya katılanların dışında art niyetli olarak katılanların olduğunu  söyledim. Olay sadece Gezi Parkı olayı değildir. orada sadece 10 tane ağaç kesilmiyor sadece sökülüyor. Olay
sadece bu… Bizim gezi parkı hedefimiz ne bunu seçimlerde açıkladık. O günden bugüne ses yok. Ama şimdi Taksim’de yayalaştırma çalışmaları yapıyoruz ona da bir ses yok. Bu olaylar dışarıdan ve içeriden bağlantıları olan olaylardır. Vatandaşlarımız bu oyuna gelmemelidir. Burada Topçu Kışlası’nın yıkılıp yenisinin yapılması planlanıyor. Bu olayın arkasında CHP zihniyeti ve aşırı  uçlar var.
Şu andaki adıyla Ceylan otel olan yerde ağaçlıktı, bu yerdeki ağaçlar söküldü ve otel yapıldı. Bir başka otel daha var onun yeride ağaçlıktı oradaki ağaçlarda söküldü ve otel yapıldı. Gezi Parkı bu olayların bahanesiydi. Kılıçdaroğlu Kadıköy’de miting yapacağım diyordu, bu mitingi Taksim’e kaydırıyor. Taksim’de yapacağı konuşmayıda uygun bir zemin bulamadığı için iptal ediyor. Bu olaylarda CHP’nin rolü çok büyüktür. Orada vatandaşlarımız Gezi Parkı için miting yapacaksa yasal zeminde yapılacak yerler var gidip gögsünü gere gere yapabilir. Biz onların güvenliğini sağlamakla sorumluyuz. ancak bu eylemleri yaparken başkasının temel hak ve hürriyetine engel olacak davranışların içinde bulunurlarsa biz ona engel oluruz.
Olay sandıkta AK Parti’yi mağlup edemeyenler bu yollarla AK Parti’yi nasıl mağlup ederim onun planlarını yapıyor.Eğer biz anti demokratik bir müdahale yapıyorsak eğer milletim bizi alaşağı eder. Biz bu ana kadar cebirle ve şiddetle birşeyler yapmadık. Sabır edin bunlar gelip geçer. Ülkemizde vakti zamanında olmadık şeyler değil bunlar…
Biz milletimize olan aşkımızı sürdürmeye devam edeceğiz.
Bakın enflasyon açıklandı, yüzde 30’lardan geldiği nokta belli. Bu durumu hazmedemeyen birileri var, Türkiye büyümesin diye uğraşıyorlar. Ancak başaramayacaklar, evel Allah biz tüm bu zorlukları yıkıp yolumuza kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.
Biz bugün yurtdışına ziyaretlere gidiyoruz.  

Olayların dış bağlantısı ile ilgili bir istihbarat var mı?
İstihbarat birimlerimiz çalışıyor. Onlarla ilgili çalışmalarımız olacak. Bize itidal çağrısında bulunanlar kendileri itidal çizgisine gelsin. Benim 160 polisim yaralanmıştır, bu kadar polisin yaralanması polisin mutedil davranmasıdır. Başbakanlık ofisine saldırdılar,
polis çekilsin deniyor. Ne yani girsin Başbakanlık ofisini mi işgal edecekler. Kusura bakmasınlar biz  bunlara karşı dik dururuz.
Tencere-tava eylemleri ile ilgili ne diyorsunuz?
Tencere tava hep aynı hava biz bunları önceden de gördük. 

Arapa Baharı ile özleştiriliyor buna diyorsunuz?
Bu haberlerin afaki haberler olduğunu düşünüyorum. Bu haberi yapanlar Türkiye’yi tanımayanlardır. O ülkelerde sandığa gidip demokratik seçimler mi yapılıyordu. Bizde seçime gidilir ve 6 saatte sonuçlar açıklanır. Bizde parlamenter sistem oturmuştur.

676 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle