Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Kasım 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Yaşam

Sakarya’ da son günlerde yaşanan Türk Bayrağı rezaleti giderek büyüyor !…

Geyve Boğazındaki Büyükşehir’in hal Kontrol noktasında direğe çekili bulunan bayrağımız  görenlerin tepkisini çekiyor.

Türk Bayrağı’ na saygısızlığın ilk adresi D-650 karayolunun Geyve mevkiinde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ ne ait ‘Hal kontrol Noktası’nda yaşandı.

Resmi bir yer olmasına rağmen Hal kontrol noktası’nda bulunan Türk Bayrağı’nın yırtık oluşu halkın tepkisine neden oldu.

Mazeret hep ayrı

Yırtık, yarısı olmayan, solmuş ve yıpranmış Türk Bayrakları’ nı görmeyen, ancak basının olayı gündeme getirmesiyle beraber kendilerini savunmak isteyenlerin ortak mazeretleri ise, görmedik. Neden önce bizi uyarmadınız. Kasti bir durum söz konusu olamaz. Burası sert rüzgar alıyor. Bayrak yetiştiremiyoruz’ oluyor.

Türk Bayrağı’ nın yırtık ve yıpranmış halini görenler ise,” Şanlı Türk Bayrağı’nın yırtık halini, solmuş halini neden görmüyorlar. bunu söylemek mi lazım” diye tepki gösteriyor.

Valilik hep ama hep aynı !…

Türk Bayraklarının yıpranmış ve yırtık hallerini ise Sakarya Valiliği genelde görmüyor. Basın ve vatandaşların gördüğü Türk Bayrakları’ nı Valiliği’ nin zamanında görmemesine tepki gösteren vatandaşlar; ” Halk ve basın bunları görüyor da, Türk Bayrağı’ nı asan ve görevi Türk Bayrağı’nın en güzel şekilde dalgalanmasını sağlamak olan Sakarya Valiliği neden bunları görmüyor? Bunları söylemek mi lazım” diye tepkilerini dile getirdiler…Turgay Özbalkan/ÇARK HABER

1807 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Vatan-Bayrak Sevgisi Bumu??????? için 2 Yorum

  1. fatma altok dedi ki:

    sizin tepkiniz herkese örnek olmalı biz kendimiz bayrağa saygı duymazken diğer milletlerin saygı duymasını nasıl bekleriz demezlermi önce kendiniz saygı duymayı öğrenin sonra bizden bekleyin diye .hiç bir şey mazeret olamaz ayrıca kaç paradır bir bayrak allah aşkına solan her bayrak bir şehidin bir kez daha ölmesi demektir

  2. argatlı murat dedi ki:

    orda görev yapan emniyet görevlilerinin hiçmi dikkatini çekmedi bu bayrak..yazık çok yazık..tayyibin askerlerinin işi gücü para toplamak orda..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle