Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Eylül 2013 | Ekonomi, Gündem

‘Ucuzlamasına izin vermeyin!’

877378_detayFakir fukara yemesin mi?

İMEAK Deniz Ticaret Odası Eylül ayı Olağan Meclis toplantısında konuşan DTO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, balık sezonunun açılması ile birlikte balık fiyatlarının ucuzlamasının beklemesinin doğru olmadığını belirterek DTO Balıkçılık Meslek Komitesi Başkanı Murat Kul’a tavsiyede bulundu. 1-2 TL’ye balık satışı olmayacağını dile getiren Kalkavan, “Gerekirse balık tutmayın.Soğuk hava depolarına koyun, piyasaya balık sürmeyin.

Balık fiyatlarının düşmesinin önüne geçmeniz lazım” dedi. Dünya’nın haberine göre Kalkavan, kırmızı et fiyatlarının bu kadar yüksek olduğu bir ülkede bu kadar ucuza balık satılamayacağını iddia etti. Kalkavan, bu kadar ucuz balık satarak balıkçıların kredi borçlarını tabiki ödeyemeyeceğini vurguladı.

“FAKİR FUKARA YEMESİN Mİ?”

Metin Kalkavan’ın bu ifadesi üzerine bir meclis üyesinin ‘Fakir-fukara balık yemesin mi sayın başkan’ diye soru sorması üzerine Kalkavan şunları söyledi: “Fakir-fukara balık yiyecek diye, 1 kilo hamsi 1 TL’ye satılmamalı. Hamsi en az 5-7 TL olmalı. Fakir-fukara tabiki balık yemeli fakat fakir-fukara, domates alacak, ekmek alacak ama balığa gelince fiyatın düşmesini bekleyecek. Böyle saçmalık olmaz.”

Balıkçılara seslenen DTO Başkanı Kalkavan, “Balık tutmayın kardeşim. Gerekirse tuttuğunuz balıkları buzhanelere koyun. Bu fiyata gidin fabrikaya satın. Piyasaya balık sokmayın ki fiyatlar düşmesin” ifadelerini kullandı.

644032_605523149491085_1677711241_n

1128 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle