Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Ocak 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

oyun.2
“Türkçem Eyvah” Orhangazi Kültür Merkezinde Sergilendi…

Geyve Eğitimde Hamle Projesi(GEHAP) kapsamında Tacettin ŞİMŞEK’in “Türkçem Eyvah” adlı adlı iki perdelik eseri öğretmenler tarafından sahnelendi.

 Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde sahnelenen oyunu; Geyve Kaymakamı İdris AKBIYIK, Hendek Kaymakamı Mustafa AYHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir NALBANT, Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali DERE, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay ÖZDEN, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vedat TEZBİTEN ve Sedat AYDIN, Serdivan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Muhammet TURGUT ve Yakup ALTINKAYNAK, Söğütlü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sami AYDIN, Eğitim-Bir SEN Sakarya Şube Başkanı Oğuzhan ÖZKAN, çok sayıda okul müdürü, okul müdür yardımcıları ve kalabalık bir veli grubu izledi.

Gece, Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin sergilediği ‘GeyveYöresi Halk Oyunları’ gösterisiyle başladı. Geyve Kaymakamı İdris AKBIYIK’ın destekleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürümü Beşir NALBANT’ın öncülüğünde, Geyve’de yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında kısa bir sunum yapıldıktan sonra tiyatro oyunu sahnelendi.

Hayranlıkla izlenen oyun, izleyiciler tarafından sık sık alkışlarla kesildi.

Türkçenin yozlaşmasına dikkat çekmek amacıyla sergilenen oyunda görev alan öğretmenler önemli bir konuya hizmet ettikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Oyun sonunda Geyve Kaymakamı İdris AKBIYIK ve İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz SANDIKÇI, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir NALBANT’ı ve oyunda görev alan öğretmenleri kutladı.

Gece birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1976 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle