Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ağustos 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

 

Kurmay Albay M. Dişli Gururumuz Oldu.

Bugünkü Yüksek Askeri Şura Toplantısından ilçemiz adına gurur verici bir karar çıktı.

Bu karara göre Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin asker kardeşi Kara Kuvvetleri  Komutanlığında görevli  Top.Kur.Alb., MEHMET DİŞLİ, TOP. 1985-59, 2004, 30.08.2011 tarihinden geçerli olarak Tuğgeneralliğe terfi.Tuğgeneral’liğe  terfi etti.

Yüksek Askeri Şura’nın bugün tamamlanan toplantısında, general, amiral ve albaylardan bir üst rütbeye yükseltilecekler ile general ve amirallerden görev  süresi bir yıl uzatılacakların durumlarını görüşerek karar bağlandı.

Buna göre, 30 Ağustos 2011 tarihinden geçerli olmak üzere 36 general ve amiral  bir üst rütbeye, 49 albay ise general ve amiralliğe yükseltilerken, 49 general  ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatıldı.

Ayrıca bu yıl rütbe bekleme süresini dolduran 37 general ve amiral kadrosuzluk  nedeniyle 30 Ağustos 2011 tarihinden itibaren, 2 general ise yaş haddini  doldurdukları için 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren emekliye ayrıldı

YAŞ kararına göre Mehmet Dişli Tuğgeneralliğe yükseltildi..

Mehmet Dişli’nin yeni görev yeri belli oldu
Buna göre Tuğgeneral Dişli, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı 66ncı mekanize  Tugay Komutanlığına atandı

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

10268 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Tuğgeneral M.Dişli’nin Görev Yeri Belli Oldu. için 2 Yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    gerçekten geyvemizden böyle değerlerin çıkması onur verici..Rabbim yolunu açık etsin..İleriki yıllarda **** yıldızlı bir paşamız neden olmasınki..

  2. turhan dedi ki:

    yeni görev yerinizde başarılar dilerim. 66. zırhlı tugay istanbul metriste.1.ordunun en kuvvetli tugayıdır. benim askerlik görevimi yerine getirdiğim yerdir.ama şunu söyleyeyyim 66.zırhlı tyugayda son üç dönemdir görev yapmış komutanlar içerdeler dikkat edin.komutanımız korgeneral ismail hakkı pekin.komutanımız tümgeneral ihsan balabanlı içerdeler. umarıkm en yakın zamanda yeni görev yerlerine dönerler…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle