Hoşgeldiniz  

Fikret IŞIK | 07 Ağustos 2013 | YAZARLAR

TEŞKİLAT SİYASETİ

fikret IŞIK - (2)

Malumunuz beşeri sistemlerde sistemi ortaya koyanlar bu işinde nasıl işliyeceğini işleme kriterlerinide ortaya koymuştur.

Yönetim şekli diye benimsenen demokrasininde kriterleri vardır tabi hele siyasi partiler olmazsa olmaz koşuludur , siyasi partisiz demokrasiden söz edilemez. O halde siyasi partilerinde nasıl işleyeceği bellidir.

Partileri ayakta tutan unsurlardan biride il ve ilçe belde teşkilatlarıdır.

Teşkilatlar bulunduğu toplumu temsil eder o toplum tarafından seçilir.Topluma karşı sorumlulukları da o denli büyüktür.Toplumlar belki bunun farkında olmaya bilir o zaman demokrasi kurum ve kurallarıyla o topluma oturmamış demek.Hani bazıları hala demokrasiyi yerleştirmenin mücadelesini verir durur.Tabi o toplumu temsil eden siyasi parti teşkilatları bulundukları yerlerdeki toplumun sorunlarını belirler ve online casino’s çözüm içinde uğraş verir.Yoksa birileri beni adam yerine koysun hava caka olsun bu işi yapayım bu sonuç iyi sonuç olmaz.

“Teşkilatlar kurulurken seviyeli kariyerli üretken insanlardan seçilmeli bu da yapılamazsa o ilçede beldede sorunlar yatırımlar tespit edilemez bir zaman akar gider.”

Yerleşim alanlarının kalkınması gelişmesi tamamen teşkilatların ürünüdür. Kalkınmayı oluşturacak temel sorunları çözecek köklü eserler bırakacak ve gelen nesiler dua edecek.

Yaşadığımız siyasi ortamda teşkilat olarak Taraklıyı görüyoruz. Tabi bu örneği bir konu üzerine odaklıyorum.Şahsen bende Taraklı bize bağlı iken oranında ilçe başkanı durumunda idim.Teşkilatlarda sorunlar belirlenirken herkes görüşlerini ortaya koyar teşkilat tartışır doğruları seçer.

Taraklının meyvecilik açısından gelişmeye uğraşı vermesi ve don dolayısıyla da meyvelerin çiçeklenme döneminde yanması bir sorun ve bu sorun nasıl giderilir.Kayaboğazı’na gölet olursa belki bu işi önler fikri öne çıkıyor ve Taraklı teşkilatı yapımı zorda olsa bu fikri benimsedi yıllar yılı savundu ve herkesi de inandırmayı başardı, olmayacak işi oldurdu tabi netice nedir bilmiyoruz.

İşte teşkilat bu .

Demek teşkilat deyip geçmemeli önemi büyük bulunduğu toplumları temsil ediyor.O yörenin kalkınmasını sağlıyor ve teşkilat çalışmazsa o bölgenin anası ağlıyor vesselam.

Bu vesile ile Ramazan bayramına ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.Bayramlar sevinç ve sevginin öne çıktığı günlerdir fakat dünyanın birçok yerinde yaşam mücadelesi veren müslümanlar içinde dua ediyoruz .

ALLAH CC yardım eylesin amin.

Tüm kardeşlerimin ramazan bayramını kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Fikret IŞIK

 

1603 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Teşkilat Siyaseti için 1 yorum

  1. mustafa akın dedi ki:

    Tüm İslam Aleminin Mübarek Bayramı Kutlu olsun İnşallah.

    mustafa akın http://www.akintoner.comhttp://www.tonercibaba.com Alifutapşa

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle