Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Yaşam

Topaç Hastalığı Velilere Bulaştı..

taraklıda topaç oyunuTaraklı Atatürk ilkokulunda sürdürülen “Geleneksel Çocuk Oyunları Projesi” kapsamında yapılan Topaç Çevirme Yarışmalarına öğrenci ve velilerinin katılımı oldukça yüksek oldu.

Topaç Yarışması sınıflar bazında yapılıyor. Yarışmada öğrencilerin anne babaları da yarışıyorlar. Yarışmada birinci gelen veliye, Müdür Yardımcısı Sevgül Seçkin´in tasarımı olan ahşap tahtanın üzerinde altın yaldızlı sarı boya ile boyanmış topaç objesinin yer aldığı plaket veriliyor.

Okul Müdürü Musa Mürol yaptığı açıklamada ’’ Biz bu sene geleneksel çocuk oyun projesini yürürlüğe koyduk Öğretmenlerimiz bu projeyi yürütüyorlar buradaki amacımız çocuklarımızın kaybolmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını tekrar canlandırmaya çalışmak bundan önce mendil kapmaca oyununu oynattık şuanda topaç çevirme velilerimizin ilgisi çok yoğun velilerimizin hepside geliyorlar böylece velilerimizide okula çekmiş oluyoruz veli öğrenci okul iş birliğini sağlamış oluyoruz diyen Gürol sözlerine şöyle devam etti.Bakanlığımızın Okullar haya olsun projesini de bu şekilde velilerimizi okula çekmek suretiyle yerine getirmiş oluyoruz velilerimiz ve öğrencilerimizde oldukça memnun kalıyorlar dedi.

Yarışmada 1.gelen Öğrenci Velisi Ahmet Yağcı’da yaptığı açıklamada ” Okulumuz güzel bir etkinlik yapmış bizde bu etkinliğe katıldık yarıştık birazda çalıştık böyle bir ortamı hazırladıkları için okulumuza teşekkür ediyoruz yarışmada da 1.olduk mutluyuz dedi.


Murat DİRİ-taraklımedya.com

2155 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle