Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ekim 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Sütalan Köyü Camii İbadete Açıldı…

Geyve İlçesi Sütalan Köyünde yapımı tamamlanan camii, törenle ibadete açıldı. Açılış törenine; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, AKP İlçe Başkanı Muhittin Irmak , Yön. Kur. Üyesi Selami Çolak, Belediye Meclis Üyesi Metin Atalay katıldı.

Köy camiinin açılış töreni nedeni ile, camii bahçesinde konuklara hayır pilavı ikram edildi ve camiide de Kur’an ve mevlit ile ilahiler okundu.

Hayır pilavını hazırlayan Burhan Karacan (Bağcazlı Pilavcı Burhan ) pilav yapımı için; 500kg bulgur, 230 kg dana eti, 220 kg sıvı yağ, 60 paket tereyağı, 5 kg kırmızı biber kullanıldığını ve yufka yapımı için 14 çuval un kullanıldığını açıkladı.

Köy Muhtarı Mustafa Tan bu konuda şunları söyledi: ‘ Hayır pilavı yapımında ve yufkaların hazırlanmasında yardımcı olan komşularıma teşekkür ederim. Camii, Taraklı Yunus Paşa Camii Müezzini Hafız Alaattin Yalçın ve kardeşi Mehmet Yalçın tarafından hediye edilen arsada  5yılda tamamlandı. Akyazı İlçesinde yaşayan iş adamı İksan ağabeyimizin katkıları büyük oldu. Elbette köyümüz doğumlu olanların yaptıkları yardımlar en büyük destek oldu. Törenimize katılan Kaymakamımız İdris Akbıyık, AKP İlçe Başkanımız Muhittin Irmak ve diğer konuklarımıza, komşularıma çok teşekkür ederim.’

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3603 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sütalan Köyü Camii İbadete Açıldı… için 2 Yorum

  1. es66 dedi ki:

    tertib eden ve emeği geçenlere teşekkürler özellikle pilavın lezzet başka yapanın eline koluna sağlık . BİZİM MİLLETİMİZ HAYIRSEVER BİR MİLLETTİR.

  2. ahmet burak dedi ki:

    böyle bir pilav görmedim

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle