Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ocak 2013 | Alt Haberler, Sakarya, Yaşam

AW000264Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyay’ın “Toprağım” konulu fotoğraf sergisi, Devecihan Kültür Merkezi’nde açıldı. Edirne’nin tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan fotoğraflardan oluşan sergide 7, 8, 9 karelik panoramik fotoğraflar, özel bir teknikle bir araya getirilerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya’nın Geyve İlçesi’ne bağlı Boğazköy Köyü’nde yaşayan eğitmen, fotoğraf sanatçısı Serdar Akyay, memleketi Edirne’de atalarının ve akrabalarının anısına bir fotoğraf sergisi açtı. Edirne Belediyesi ve Keşan Belediyesi’nin katkılarıyla açılan “Toprağım-Atam Şehri Payitaht” konu başlığı ile açılan sergide sanatçının 48 eseri yer alıyor.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyay, “Bu sergi, Edirne’de yaşamış atalarımın anısına bir vefa borcu ve kültür hizmeti olarak düşünülmüş olup üç buçuk yıllık bir çalışmanın eseridir” dedi.

Serginin açılışına, Vali Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

1229 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle