Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Ocak 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü, hava sıcaklıklarında yaşanan düşüşün su sayaçlarının donarak hasar görmesine neden olduğu yönünde uyarıda bulundu.

Geyve Belediyesi’nden yapılan açıklamada, donan sayaçlara sıcak su ve ateşle müdahale edilmemesi gerektiği belirtilirken vatandaşların sayaçları soğuğa karşı korumaları gerektiğine dikkat çekildi.

SICAK SU İLE MÜDAHALE EDİLMEMELİ

Yurdumuzun pek çok kesiminde olduğu gibi İlçemizde de kış şartları görülmeye başlamıştır. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve düşen hava sıcaklığı ile birlikte özelikle açık ortamda bulunan su sayaçlarının donma tehlikesine karşı korunmaları gerekmektedir. İlçe genelindeki abonelerimizin, açık ortamdaki su sayaçlarını soğuğu geçirmeyecek şekilde talaş veya cam yünü destekli malzemeler ile sarmalıdır. Alınan önlemlere rağmen su sayacı donmuş ise üzerine kesinlikle sıcak su dökülmemeli ve herhangi bir şekilde ısıtılmamalıdır.

YAPILMASI GEREKENLER

Belediye Su İşleri Müdürlüğü, su sayaçlarının donmaması, bozulmaması ya da patlamaması için yapılması gerekenleri şöyle açıkladı:

-Su sayaçlarının bulunduğu yerin hava sirkülâsyonuna karşı korunması amacıyla açık bölümlerin kapatılması gerekiyor.

-Sayacın bulunduğu yerde varsa kırık camlar yenilenmeli,

-sayaçlar ve açıkta kalan su boruları izocam, cam yünü, bez parçası, talaş boru kılıfı gibi maddelerle kaplanmalı.”

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

884 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle