Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Aralık 2013 | Gündem, Siyaset

Savcıların, Çolakkadı’yı isyan ettiren gizliliği!
savcilarin_colakkadiyi_isyan_ettiren_gizliligi13880748280_h1109993İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, 17 Aralık’taki operasyon ile ortaya çıkan savcılık soruşturması ile ilgili savcının 2 yıldır keyfi soruşturma yapmasına isyan etti.
Çolakkadı, savcının operasyonu kimsenin farketmemesi için dosya isimlerini başka isimlerle girdiğini hatta hiç kaydedilmediğini tespit ettiklerini açıkladı.
Kimseye bilgi verilmeden yürütülen soruşturmaya isyan eden Çolakkadı, dosyanın hukuka uygun soruşturma yürütülmediği için savcıdan alındığını söyledi.
Çolakkadı’nın habersiz soruşturma yapan savcılarla ilgili sözleri şöyleydi:
“Bırakalım telefonla faksla bilgilendirmeyi, iki yıldır hiçbir bilgi verilmeden yürütülen soruşturmalar var. Kayıtlara başka isimler girilmiş, ya da hiç kaydedilmemiş. Bir savcı isterse yırtar yok eder, isterse işleme koyar, bilen gören yok.
Bizim talimatımızda diyor ki, “soruşturmaların hukuka uygun yürümesi, gizliliğe riayet edilecek. Biz basın açıklaması yapabiliriz. Ya başsavcımız yada basın sözcümüz var o yapar.
Buna riayet etmeyen, elindeki soruşturma bilgilerini medyaya aktaranlar, hukuka uygun soruşturma yürütemeyenlerin soruşturması başka savcıya verilir. Bu yıllar önce yazdığımız talimatta böyle.
Bugün görüp uygulamış değiliz. Geçmişte de buna riayet etmeyenleri aynı şekilde değiştirdik.
Esasen biz yüzlerce evrakı alır başkasına veririz. Bu yanlış aktarılıyor savcı tarafından…”

KAYNAK:www.haber7.com

687 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle