Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Eylül 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sakarya

SAÜ Geyve MYO Öğrenci Sayısı Düşüyor…

geyve MYO.1 SAÜ Geyve MYO Öğrenci Sayısı Düşüyor…

Geyve Meslek Yüksek Okulunu öğrencilerin tercih etmemeleri, öğrenci sayısında düşüşe neden oldu. Özel Üniversitelerinde MYO açmaları, öğrencilerin yakınlarındaki MYO tercih etmelerine neden olduğu açıklandı.

Toplam olarak 1300 öğrencinin eğitim aldığı SAÜ Geyve MYO da 6 bölümde eğitime devam edildiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre; 2013 – 2014 Ders Yılı için 319 öğrenci yaptırdı. Bu sayının 350 civarına çıkacağı tahmin ediliyor.

Görüşleri sorulan vatandaşlar: SAÜ Geyve MYO öğrenci sayısının arttırılması veya yeni bölümlerin eklenmesi, ilçeye bir fakülte getirilmesi konusunda neler yapıldığı ve yapılması gerektiği de ayrı bir merak konusu olduğunu açıklandı.

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

6232 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

SAÜ Geyve MYO Öğrenci Sayısı Düşüyor… için 3 Yorum

 1. alpertunga dedi ki:

  geyveli alifuatpaşalı bazı yurtçular varmı rabbene hepbana deyin myo için luzumlu olan bazı malze alımı gerektimi toz olun sonrada öğrencileride fahiş fiyatla kiracı olarak alın aylık 300 tl öğrenci başına para alıyorsunuz odalara 5 6 kişi dolduruyorsunuz öğrenci gelmedimi ağlıyorsunuz öğrenci olmasın kiralar 50ila 100 tl olcak vede çoğu ev boş kalacakokula ne verdimki okuldada öğrenci sayısını artırım deyiniz.

 2. mustafa akın dedi ki:

  bence bölümlerin klasik olmasından kaynaklanıyor yani revaçta olan bölümler gelse öğrenci gelecek ,muhasebe işletme maliye bölümleri türkiyenin her üniversitesinde her türkiyenin ilçesinde böyle bölümler zaten var eeeeeee ne bekliyoruz tam dolulukmu. farklı ve revaçta olan bölümler getirilmezse tüm bölümlerin 2. öğretimleri kapanır,1.ci öğretimler pğarasız oldugu için gelirler fakat 2. öğretimler kapatılır
  http://www.akintoner.com

 3. misafir dedi ki:

  evet. bu yeni gelen müdür üniversiteyi bitirmeye gelmiş oysa daha önceki müdür ferruh tuzcuoğlu 1922 kişiliğe kadar çıkmıştır bu müdürde gelmiş sıfıra düşürmüş yetmedi yemekhane yaptırmışlar kantin yaptırmışlar onları yaptırırkende 1000 öğrenci gelecekti bırak gelmeyi olanlarda gitti bu geyvenin kaderi herkes yıkımcı maalesf

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle