Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Mayıs 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Teknoloji, üst Haberler

SASKİ, 33 Mahalleyi Kapsayan İçmesuyu Çalışmalarına Başlıyor

SASKİ, 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu çalışmalarına başlıyor.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Taraklı ve Geyve’de 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu projesinde çalışmaların kısa sürede başlayacağını açıkladı.SASKİ, 33 mahalleyi kapsayan içmesuyu çalışmalarına başlıyorPaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Şehrimizin birçok noktasında içmesuyu, kanalizasyon, atıksu ve yağmursuyu anlamında çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Taraklı ve Geyve ilçelerimize 45 milyon lira değerinde yeni yatırım yapıyoruz. Projemizi 10 bin nüfusun içmesuyu ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hazırladık. İki ilçemiz için toplamda 165 kilometre içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Güneyde inşa edeceğimiz 165 kilometrelik hat ve 8 içmesuyu deposu ile ilçelerimizin en yüksek noktalarına, 750 metre rakımlı mahallelerimize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştıracağız” dedi.

Projenin detaylarını paylaşan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Taraklı ve Geyve İçmesuyu Projesinde de hazırlıklar sürüyor. Bir taraftan projemizde kullanacağımız yüksek kalitedeki boruların teminini yaparken bir taraftan da bölgedeki şantiyemiz kuruluyor. Hazırlıkların tamamlanmasıyla hızlı bir şekilde çalışmalara başlayacağız. Taraklı ve Geyve ilçelerimizin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahallemize daha sağlıklı ve daha bol içmesuyu ulaştıracağız. Projemizi iki etap halinde planladık. 1. etapta Taraklı’da 12 ve Geyve’de 21 mahallemizin tüm içmesuyu altyapısını yenileyeceğiz. Şuanda söz konusu mahallelerimizde yaklaşık 6 bin nüfus yaşıyor. Geleceğe dönük olarak planladığımız proje ise 10 bin nüfusun içmesuyu ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hazırlandı” diye konuştu.

Dr. Rüstem Keleş, “Kısa süre içerisinde ekiplerimiz bölgede çalışmalarına başlayacak. Projemiz için kullanacağımız yüksek kalitede, nitelikli borularla iki ilçemizde içmesuyu anlamında en az 100 yıl hiçbir sorun yaşanmayacak. Doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı sularını vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Ayrıca projemizi Ballıkaya Barajı ve Akçay Barajı ile entegre olabilecek şekilde planladık. İlk etapta Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri ile Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar mahallelerinde çalışmalarımıza başlayacağız. SASKİ olarak söz konusu 33 mahallemize dünya standartlarında temiz, sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.

Ali Ulvi DERYAOĞLU-Geyvemedya.com

 

1633 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle