Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Aralık 2012 | Geyve, Gündem, Sakarya, Spor


21-24 Kasım tarihlerinde Fransa’nın Başkenti Paris’te yapılan Dünya Büyükler Karate Şampiyonası’nda derece yapan sporculardan biri de aslen Geyveli olan Serap Özçelik.

 

Anne ve Babası Geyve’nin Şehren köyünden olan Serap’ın akrabalarının çoğunluğu hala Geyve’de yaşıyor. Yapılan dünya şampiyonasında ferdi 50 kg ve takım maçında üçüncü olan Serap Özçelik şampiyonayı iki üçüncülük madalyası ile tamamlamıştı. Dünya şampiyonasında derece yapan ilimiz sporcularından şampiyon olan Enes Erkan ve ikinci olan Şeyda Burucu kadar derece yapmasına sevindiğimiz Serap Özçelik Pazartesi günü Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından kabul edilecek ve küçük bir tören ile aldığı başarılarından dolayı ödüllendirilecek. Törene Serap Özçelik’in ailesinin de katılması bekleniyor. Serap Özçelik spor hayatına İstanbul’da devam ederken, MEB’e bağlı bir okulda beden eğitimi öğretmenliği yapıyor.

Başkan Kaya’dan Hediye

İlçe antrenörü Uğur Kobaş “Şampiyonada derece yapan Sakaryalı sporcularımız Enes Erkan ve Şeyda Burucu ile ne kadar gurur duyduysak bir o kadarda aslen Sakaryalı olan Serap Özçelik ile de gurur duyduk. Belediye başkanımızın sporcumuzu çağırarak onurlandırması spor ve sporcuya verilen değerin bir göstergesi. Başkan Murat Kaya şu an ilçenin sporcusu olmasa da Geyveli olduğundan dolayı sporcuyu ödüllendirmesi hemşerilik adına sahip çıkılması güzel bir davranış ve nezaket göstergesi. Başkan Murat Kaya’yı bu nezaketinden dolayı bir spor adamı olarak bende tebrik ediyorum. Başkan Murat Kaya’nın başlattığı bu misyon ilçenin sesini duyuran hemşerilerine sahip çıkılması adına Geyve’ye örnek olması da temenni ediyorum” dedi.

2527 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Şampiyon Serap Ödüllendirilecek.. için 2 Yorum

  1. sıradan bir vatandaş dedi ki:

    ilçemizden birinin başarısı ödüllendirmek çok güzel bir duygu, peki ya karatenin duayenlerinden uğur hocamız? 20 yıldan fazladır burada ve Geyve’mize hizmet ediyor, bir dünya hakemi kolay kolay yetişmiyor. Türkiye, Balkan, Akdeniz,Avrupa ve dünyanın bir çok ülkesinde Türkiye’yi, Geyve’mizi temsil ediyor bizi onurlandırıyor. yetişdirdiği yüzlerce sporcunun ulusal ve uluslar arası başarılarını, ilçemizde yetişen hakem ve antrenörlerinde emeği olan hocamıza Geyve olarak, belediye bünyesinde bir memurluk veya müdürlük, hatta ona olan vefa borcumuzu, onun adına bir sokak veya cadde ismini çok görmemeliyiz. burası çok önemli birşeyin değerini kaybetmeden yitirmeden onu bilmek ve sahip çıkmak gerekir.

    • eyüp ARICAN dedi ki:

      makaleye uygun ve çok yerinde bir soru..tebrik ve teşekkür ederim..umarım sadece reklam değilde hakedenlere hakedilen değer verilir..

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle