Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mart 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Yaşam

Sakarya’lı Kadın Çiftçiler yarıştı..

yarışma.25“Kadın Çiftçiler Yarışıyor”” Bilgi ve Proje Yarışması Yapıldı…

 

Türkiye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca 2004 yılından bu yana düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor” adlı bilgi ve proje yarışmasının 10.su, Sakarya İl finali “ELMAS Garden Inn Oteli”nde yapıldı.

Yarışmalar; kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla düzenlendi.

Yarışma Jürisi: İsmail Kaya (Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şub. Müd.) Avni Aydın (Hayvan Sağlığı Yetiş. Ve Su Ürünleri Şub. Müd.) Bülent Altınay (Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şub. Müd.) Nurcan Bilgiç (Gıda ve Yem Şub. Müd.) oluştu.

Bu yarışmada, İlçelerimizi temsilen13 bayan çiftçi yarıştı. Yarışmacılara; Ev Ekonomisi – Bitkisel Üretim – Hayvancılık ana başlıklarında 15 soru yöneltildi.

Yarışma sonunda; 1.Rukiye Erdem (Adapazarı-Demirbey) 2.Şükriye Açıkdeniz (Akyazı-Dokurcun) 3. Ayşe Çanak (Pamukova-Bacıköy) oldu.

Geyve İlçesini temsil eden Zekiye Atar, yarışma öncesi kendi isteği ile yarışmadan çekildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2696 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle