Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ağustos 2011 | Manşet, Sakarya, Teknoloji

 

Sakarya Terminal’ine Kavuşuyor..

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye’de Eski Mısır Araştırmaları Merkezi’nin alanında yapımı tamamlanan şehirlerarası otobüs terminali hizmete açılıyor. Başkan Zeki Toçoğlu, yeni terminalin açılış tarihini 30 Eylül olarak açıkladı. Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile birlikte yeni terminalde incelemelerde bulunan Başkan Zeki Toçoğlu, çalışmalar hakkında bürokratlardan detaylı bilgiler aldı.

 

Modern bir yapı
Daha sonra açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Yeni terminalimiz Arifiye’de eski Mısır Araştırmaları Merkezi’nin alanında kuruldu. Burası bir terminal için en uygun yer. Yeni terminalimizin toplam arsa alanı 83 bin metrekare. İnşaat alanı ise 24 bin metrekare. Terminalimizin içerisinde, modern bir yapıda olması gereken her unsur düşünülmüştür. Otobüsler için geniş peronlar, yolcuların ve işletmelerin kolaylıkla kullanabileceği yazıhaneler, alışveriş yapılabilmesi için dükkanlar, bürolar, bekleme alanları, kafeteryalar ve daha birçok mekanlar. Yani hemşerilerimiz inşallah yeni terminalimizden memnun kalacaklar” dedi.

30 Eylül’de açılıyor
Terminalin açılış tarihini de açıklayan Zeki Toçoğlu, “Terminalimizin yapımı tamamlanmış durumda. En son yazıhanelerin yapımını da bitirdik. Çevre düzenlemesi tamamlandı. Yeni terminalimizde ufak bazı düzenlemeler yapıyoruz. Yeni terminalimizi 30 Eylül tarihinde hizmete açacağız” diye konuştu. Yeni terminalin açılması ile birlikte eski terminalin kapatılacağını da belirten Başkan Toçoğlu, “30 Eylül’den itibaren şehirlerarası ulaşım noktamız yeni terminalimiz olacak. Eski terminal ve ara istasyonlar kapatılacak” dedi.

1333 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Sakarya Terminal’ine Kavuşuyor.. için 1 yorum

  1. hasan dedi ki:

    sakaryamıza hayırlı olsun.yapımında emeği geçenlerden Allah razıolsun

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle