Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Mart 2013 | Alt Haberler, Sağlık, Sakarya, Yaşam

Sakarya LÖSEV’den Bursa Gezi-Etkinliği…

lösev.2Sakarya LÖSEV Aile Temsilcisi Mithat Yaldız, Sakarya LÖSEV olarak düzenlenen Gezi-Etkinlik ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

 “8-9 Mart Bursa Kadınlar Günü Etkinliği’ği Mudanya Sosyal Tesislerinde düzenlenen “Hoşgeldiniz” yemeği ile başladı.

Yemekten sonra Osmangazi Mesleki Eğitim Merkezi ile programlanan “Güzellik Seansı” için merkeze gidildi.  Kuaför ve makyöz  öğrencilerin hünerli ellerinde tüm anneler bakıma girdi.Mudanya Halk Eğitim Merkezinde güzellik saati düzenlendi. Gece düzenlenecek etkinliğe katılmak için otele dönen anneler hazırlıklara başladı ve  saat 20.00 de Almira Otel’e gidildi. Geceye Bursa annelerinden de 40 annemiz katıldı. Hoşgeldiniz konuşması sonrası akşam yemeğinden hemen sonra Firuze Kostüm ve Organizasyon Dans Grubu sergiledikleri sahne performansları ile tüm konukları coşturdu.

Bursalı değerli ses sanatçısı ve bir LÖSEV Gönüllüsü olan Semih Koç konseri ise geceye damgasını vurdu. Annelerin dansları ve coşkusu görülmeğe değerdi.

Aynı gece Almira Otel’de farklı bir salonda düzenlenen Buikad 2013 ödül töreninde LÖSEV mevcut çalışmalar ve kadına verdiği desteklerden ötürü Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Programın 2. Günü;  yaklaşık 620 yıllık tarihi olan bir hamamdan restore edilerek günümüze gelen Ördekli Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bir panelle başladı. Panele katılan panelistler Bursa’nın tanınmış simaları iş kadını ve akademisyen ve görevlilerden oluştu.

Moderatörlüğü Limon Tanıtım Genel Müdürü Gönül Uman Yiğit tarafından yapılan panele; Bursa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu ve Kadın Hukuku Komisyonu çalışmalarında aktif olarak görev alan Avukat Nevin Canbaz, girişimcilik yönü ve başarılı çalışmaları ile pek çok ödül alan iş kadını Nurcan Özdemir, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursa Şubesi Başkanı Gülnur Üçel ve Uludağ Üni. Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Banu Elmastaş Dikeç katıldı.  “Kadının toplumdaki önemini ve değerini” aktaran sunumlarıyla, annelere moral olan konuşmacılar panel sonrası gerçekleşen sohbette annelerin “iş kurma, haklarını arama” fikirleriyle karşılaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı.

Daha sonra Dobruca Sosyal Tesislerinde keyifli bir öğle yemeği yiyen ve dağ havasının tadını çıkaran anneler Emir Sultan Külliyesi, Zeki Müren Kabristanı ve Yeşil Türbe ziyaretleri için yola çıktı. Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından görevlendirilen rehber eşliğinde tarihin kapılarını aralayan kadınlarımız Bursa’nın manevi dokusunu da hissederek, birbirinden güzel duygularla etkinliği tamamladılar.”

Namık Cihan. Geyve

2910 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle