Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Şubat 2013 | Gündem

Şahin: Kamu da başörtüsü Anayasa ile olacak

 bakan_fatma_sahinden_mujde13540228160_h957311

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Kanal 7’de yayınlanan Başkent Kulisi programına katılarak Mehmet Acet’in sorularını yanıtladı.

“BEN FEMİNİST DEĞİLİM, ERKEKLERİN DE BAKANIYIM”
Kadına yönelik şiddet olaylarında ölümlü vakaların azaldığına dikkat çeken Bakan Şahin, yer yer erkeklerinde şiddete maruz kaldığını ve buna dönük önlemler de aldıklarını belirtti.
Şahin şöyle dedi:
“Evet, erkeklerde de zulüm gören var. Ben bunu da söylüyorum ama medya kadın algısı üzerine hassas olduğu için yansımıyor. Ben ailenin bakanıyım. Aile de kadın, erkek, çocuktan oluşur. Erkeğinde çocuğunda bakanıyım. Mesela Adana’da bir erkek şiddete uğradığını söyledi. Biz onu aldık ve yardımcı olduk. Şu an İstanbul’da Erkek Konuk Evinin açılması için çalışmamız var Çünkü talep var.”
NÜFUS ARTIŞINI HIZLANDIRACAK ÖNLEMLER ALINACAK
Bakan Şahin, evliliği teşvik ve nüfus artışını hızlandıracak adımlar konusunda da kabine de bir çalışma yapıldığını belirtti.
Şahin, “Şu an maliye, çalışma bakanlıkları ve bizim uzmanlarımız toplanıp bir paket hazırlayacağız ve hazırlanan paketi başbakana götüreceğiz. Bu paketin içeriğinde başta evliliği teşvik etmek var. Kişiler evlenmekte zorluk çekiyorsa biz ne yapabiliriz buna bakacağız.” Diye konuştu.
Şahin ayrıca hem çalışanların hem de ev hanımlarının durumuna göre çalışma yapılacağını ve çalışanlara kreş desteği vereceklerini açkıladı.
FEMİNİST BİR BAKAN MISINIZ?
Bakan Şahin, Acet’in siz feminist bir bakan mısınız? Şeklindeki sorusuna ise “hayır değilim” yanıtını verip şöyle konuştu.
“Feminizm rekabet ve çatışma üzerine gidiyor. Eğer feminizm kadının hakkını korumaksa ben herkesten çok feministim. Ama öyle değil korurken çatışarak cinsiyetleri birbiriyle rekabet ettirerek kırıp dökerek yapılacaksa tarifi ben feminist değilim”
KAMU DA BAŞÖRTÜSÜ ANAYASA İLE OLACAK
Bakan Şahin, kamuda çalışanlara başörtülü çalışma imkanı tanınacak mı? sorusuna ise, yeni anayasayı işaret ederek yanıt verdi.
Şahin, “aslında en büyük düzenleme sivil anayasa. Biz bu anayasa da kişilerin cinsiyetine bakmadan diline, dinine, ırkına, kıyafetine bakmadan normlarımızı çok net bir şekilde ortaya koyup bu sorunu geride bırakmak istiyoruz.” Dedi.

KAYNAK:www.Haber7.com

1000 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle