Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mart 2013 | Gündem

Pkk Ateşkes İlan Etti.

pkk_ateskes_ilan_etti_h13879

Murat Karayılan, “21 Mart’tan bu yana ve bundan sonra biz hareket olarak, KCK, PKK ve HPG olarak resmi ve açık bir şekilde ateşkes ilan ediyoruz” dedi.

PKK lideri Abdullah Öcalan`ın “Silahları bırakın, sınır dışına çıkın” çağrısını hayata geçireceklerini belirten Karayılan, Almanya`nın Bonn kentinde düzenlenen Nevroz etkinliğine gönderdiği görüntülü mesajda, ateşkes tarihinin 23 Mart (bugün) itibariyle başlayacağını bildirdi.


KCK, PKK ve HPG olarak resmi ve açık bir şekilde ateşkes ilan ediyoruz. Gerillaları hiçbir askeri eylem yapmayacaklardır. Türkiye sınırlarında olan askeri faaliyetleri, ateşkes çerçevesinde planlanacaktır. Ama eğer güçlerimize saldırı olursa, elbette güçlerimiz bu saldırılar karşısında kendilerini koruyacaklardır. Bir kere daha saldırılara karşı misilleme hakkımız olacaktır. Ama eğer, güçlerimize karşı saldırılar olursa, o zaman gerilla güçlerimiz kendilerini koruyacaklardır. Bu dünyevi bir haktır, meşru bir haktır. Uluslararası yasalarda da bu var. Yok eğer kimse güçlerimize saldırmazsa güçlerimizde hiçbir askeri eylem yapmayacaktır. Şimdilik kesinleşen kararımız budur.Parlamento ve hükümet komisyon oluşturup yasal zemini hazırlarsa geri de çekiliriz ifadelerini kullandı

1122 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle