Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Videolar

Patates Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor

patates_426754Patates Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor.

Pazarcı esnafı;İthal Patates gelmezse fiyat artışı devam edecek, dedi.

Son haftalarda yükselişe geçen fiyatlar yüzünden patatesle doldurulan yemeklerin içine artık sayılı patates konuyor.

3-4 hafta öncesine kadar pazarda en çok satışı yapan patates satıcıları şimdi satışların gerilemesinden şikayetçi olan esnaf ve vatandaş, Patates fiyatlarının daha da artmasından endişe duyuyor.

Kilosu 3,5 TL’ye kadar çıkan patates vatandaşı da etkilerken, kiloyla tavuk alanlar patatesi yarım kilo alarak pazardan çıkmaya başladı.

Bu sene ekimin az yapılması nedeniyle pazardaki fiyatı tavan yapan patatesin fiyatı 3,5 TL oldu. Pazarcılar patates fiyatlarındaki yükselişin hava şartlarıyla bir ilgisi olmadığını ve ekimin az yapılmasından kaynaklandığını belirtirken, sürekli artan fiyatların ancak ithal patatesle düşeceğini kaydettiler.

Geyve Pazar yeri esnafı;”Ekim az olduğu için fiyatlar arttı. Dışarıdan ithal patates gelirse fiyatlar ancak o zaman düşecektir. Hava şartlarının bu durumla alakası yok ekim olmayınca fiyat arttı” diye konuştu.

Pazaryerindeki vatandaşlar; Eskiden insanlar tavuklu patates yemeği yaptığında yemeği patatesle doldururdu ama artık tavuk etinin içine biraz patates koyacak gibi gözüküyor. Bu konuda yetkili kişilerin fiyatlara çare bulmaları gerekiyor. Yoksa fakirin yemeği patates de sadece zenginlerin sofrasında olacak” dedi.

Patates fiyatlarındaki artışların daha da devam edeceğini kaydeden esnaf patates satamadığı için, vatandaş da patates alamadığı için şikayet etti.

Geyvemedya/Haber Merkezi

Geyve Pazarı Patates fiyatları paylaşan: geyvemedya

 

2766 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle