Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ocak 2012 | Gündem, Manşet, Siyaset

Taraklı Belediyesi Eski Başkanlarından Mehmet Aydın’ın, BİMER’e yaptığı şikayet üzerine, Belediye Garajı yanına özel sektör tarafından yapılan hazır beton tesisi sebebiyle, İçişleri Bakanlığı’nca Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’a soruşturma izni verildi.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman konu ile ilgili yaptığı açıklamada; görev yaptığı 8 yıllık süre içerisinde yıllardır ihmal edilen problemlerin üzerine gittiklerini, Taraklı’yı yatırım yapılır hale getirdiklerini ve ilçeye yatırım yapılması için iş adamlarıyla, şirketlerle görüştüklerini ifade ederek, “Yatırım yapmak isteyen her yatırımcıya yardımcı olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Belediyemiz 42 bin 300 lira kira bedeli alacak’

Beton santralı ile ilgili olarak da konuşan Özkaraman, “2005 yılında yürürlüğe giren 5393 sayılı kanunun 14, 15, 18 ve 34. Maddeleri’nde Belediye’ye verilen görev ve yetkiler çerçevesinde Meclis kararı ile 3 yılığına yer tahsisi yaptık ve bunun karşılığında belediyemiz 42 bin 300 lira kira bedeli alacak; elektrik tüketim payı, harç ve diğer gelirlerle bu rakamın 50 bin lirayı geçecekti. Bu yatırım sayesinde 7-8 kişilik istihdam sağlanırken çalışanlardan 1 kişi Taraklı ilçemizdendir. Diğer çalışan kişilerinde Taraklı’dan olması konusunda görüşmelerimiz devam etmektedir” diye konuştu.

 
 

‘Soruşturmanın rutin bir işlem olduğunu düşünüyorum’

Beton Santralın kurulması ile maliyetlerin ucuzlayacağını ve yakınlık sebebiyle daha kaliteli beton kullanılacağını söyleyen Özkaraman açıklamasına şöyle devam etti: “Soruşturmanın rutin bir işlem olduğunu düşünüyorum. Bundan kendilerine pay çıkarmak isteyenler hüsrana uğrayacaklardır. Yıllarca memleketin kaderi ile oynayanlar, oturdukları siyasi makamları Taraklı’ya yapılacak yatırımların, Taraklı’daki gelişmelerin önüne set çekmek için kullananlar bu işten siyasi bir kazanç elde edemeyeceklerdir. Çünkü biz usulsüzlük, yolsuzluk, kaçakçılık yapmadık. Sanayi dükkanlarını kendi yakınlarımıza ihalesiz satmadık, alnım ak, vicdanım rahat.”‘Taraklı’daki durumumuzu yeniden gözden geçireceğiz’

Konu ile ilgili konuşan firma yetkilisi Faruk Zor; “Şu an Taraklı beton santralı için çok karlı bir yer değil. Biz Taraklının gelişmesine destek olmak için Belediye Başkanı’nın ve Taraklı Termal’in hatırı için bu yatırımı Taraklı’ya yaptık. Elimizde mevcut bulunan Mobil beton santralını Taraklı’ya kurduk. Çok karlı olmamasına rağmen kalıcı olmayı düşünüyorduk. Ama şikayet edilmemiz, 4 dönüm bomboş bir araziyi kullanım karşılığında Belediyeye 40- 45 bin lira ödeyeceğimiz halde peşkeş çekilmiş gibi yansıtılması bizi üzmüştür. Bu sebeple Taraklı’daki durumumuzu yeniden gözden geçireceğiz. Çalışanların Taraklı’dan olması konusunda başkanımızla görüşüyorduk ama bu gelişmelerden sonra beklemeye geçtik. Belki de santralı başka bir yere taşıyarak Taraklı’yı terk edeceğiz. Böyle yaptığımızda da bundan sonra Taraklı’ya yatırım yapacaklar için caydırıcı olur. Buraya kimse yatırım yapmaz diye düşünüyoruz. Her ne kadar Taraklı’ya dışarıdan gelen biri olsak da İlçenin kaderi ile oynamak istemiyoruz.”

 

895 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle