Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Şubat 2014 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya

 Alimoğlu; Karabük Valiliğine Atandı..

 orhan alimoğlu karabük valiliğine atandı14 kişilik Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün imzaladığı 14 kişilik Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararnameyle altı vali merkeze alınırken, sekiz ilin valisi değişti.

İmzalanan kararname ile eski Geyve kaymakamımız, Aksaray ve Hakkari Valiliğinden sonra merkeze alınan çoçukların Orhan amcası, Gönül dostu Vali Orhan Alimoğlu Karabük Valiliğine atandı.

Kararnameye göre Aksaray Valisi Selami Altınok, Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bitlis Valisi Veysel Yurdakul, Iğdır Valisi Ahmet Pek ve Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden merkeze alındı.

Hukuk Müşaviri Şeref Ataklı Aksaray Valiliğine, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Hamdi Nayir Bilecik Valiliğine, Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk Bitlis Valiliğine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları Bolu Valiliğine, Kayseri Vali Yardımcısı Davut Haner Iğdır Valiliğine, Merkez Valisi Orhan Alimoğlu Karabük Valiliğine, Karabük Valisi İzzettin Küçük Şanlıurfa Valiliğine ve Gaziosmanpaşa Kaymakamı Seddar Yavuz da Uşak Valiliğine atandı.

Orhan Alimoğlu kimdir?

1956 yılında Antalya Akseki İlçesi’nde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Antalya’da tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.
Mezuniyetinini ardından Mülkiye İdare amirliği mesleğine intikal ederek, 1980 yılında Göynük Kaymakamlığı’na atandı. Daha sonra sırası ile Susuz, Avanos, Geyve, Elbistan ve Körfez Kaymakamı olarak görev yaptı. Trabzon Vali Yardımcılığı’ndan sonra Sakarya Vali Yardımcısı iken Temmuz 2005′ de Sakarya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’ne, Bakanlar kurulunun kararı ile de sırası ile Aksaray ve Hakkari Valiliği’ne atandıktan sonra merkeze alındı.
Orhan Alimoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.

2784 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle