Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Şubat 2013 | Eğitim, Gündem, Sağlık

okul-sutu-dagitimi-cuma-basliyor_manset_222581Okul Sütü Dağıtımı Cuma Başlıyor

Okul Sütü Dağıtım Programı’na 11 Şubat’ta 18 ildeki 2,7 milyon öğrenciyle başlanacak.

Okul Sütü Dağıtım Programı’na 11 Şubat’ta 18 ildeki 2,7 milyon öğrenciyle başlanacak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ilk kez 2011/2012 üretim yılında uygulanan program, edinilen tecrübeler ışığında bu yıl bir dizi yeni tedbirle birlikte uygulanmaya konuldu.

Buna göre, ilk defa özel okullar da okul sütü dağıtım programı kapsamına alındı. Okul Sütü Programı Uygulama Rehberi hazırlanarak tüm okullara gönderildi.

Her öğrenci için “Veli İzin Formu” hazırlanarak öğrencilerin laktoz intoleransına (süt hassasiyeti) karşı duyarlılıkları belirlendi ve buna göre süt dağıtım programı yapıldı. 15 Şubat 2013 Cuma günü ise 81 ildeki tüm okullarda bulunan toplam 6,3 milyon öğrenciye okul sütü ulaştırılmış olacak.

Sakarya’da Cuma günü dağıtılacak

Okul sütlerinin ilimizde Cuma günü dağıtılacağı açıklandı. Vali Mustafa Büyük, Twitter hesabından konuyla ilgili olarak, “Okul sütü dağıtımı Sakarya’da 15 Şubat Cuma günü başlıyor. Özel okullar dahil. “Veli İzni formu” uygulanacak” dedi.

okul-sutu-dagitimi-cuma-basliyor_manset_222581

987 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle