Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mart 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Yaşam

Öğretmen evi öğretmenlerin elinden alınmak isteniyor.

5225Geyve Hükümet Konağının yıkım kararı alınmasından sonra resmi kurumların bazılarının Öğretmenevine taşınacak olması eğitim camiasını üzdü.

Konu hakkında görüşlerini açıklayan Geyve Eğitim-Sen  İlçe Baş temsilcisi Ahmet Çark; Öğretmen evi öğretmenlerin elinden alınmak isteniyor, dedi.

 

 Çark;Öğretmen Evleri bir kurumdur. Biz öğretmenler, yıllarca bu kuruma aidat ödedik. Ayrıca, lokal olarak kendi olanaklarımızla yaptığımız binalarımıza el konularak öğretmen evlerine dönüştürüldü ki, bu uygulama ilçemizde de yapıldı.

Öğretmen evleri ve lokalleri görüldüğü gibi biz öğretmenlere sunulan bir lütuf değil, en doğal hakkımızdır. Biz bu hakkımızdan vaz geçmeyeceğiz.

Öğretmen Evi lokalimizin kütüphaneye verilmek bahanesiyle elimizden alınması biz öğretmenlere yapılan büyük bir haksızlıktır. Öğretmen Evi binası yapılırken, kullanım hakkı öğretmen evine verilmiş, bir salonuda kütüphane olarak düzenlenmişti.

Bizler böyle bir haksızlığın yapılmayacağını ummak istiyoruz, dedi.

2810 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz

araba

Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Öğretmen evi öğretmenlerin elinden alınmak isteniyor. için 23 Yorum

 1. Mustafa diyor ki:

  Sesini inşallah gerekli yerlere duyurursun. Bu sese tüm öğr‎etmenler kulak verip desteklemelidirler.

  Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim.
  Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim.
  Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim.
  Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.
  -Martin Neilmöller- (ALMAN RAHİP)
  .

 2. Mutlu Ertuğ diyor ki:

  Ya Alah Aşkına Öğretmen evini dediğiniz yeri yaptınız kumarhane, bir kaç sefer girdim ama kendim utandım ortamından, bu milletin parasıyla yapılmış yerler sizin özel keyif yeriniz olamaz, yukarısı olmuş yemekhane, ayda yılda bi kullanılan konferans salonu, bunun neresi kültür merkezi, neresinde kültür, ya oranın hakkı Halk Eğitim Merkezi Olmasıdır, ne öğretmen evi ne ilçe milli eğitim, ya koskoca geyvede halk eğitime yer yok, bunlar düşmüş kahvehane peşine, gidin kardeşim kendinize tutun bi yer düşün milletin yakasından, yazık bu milletin parasına devletin emeğine yazık, bide çıkıp duygu edebiyatı yapmayın, çıkın halkın içinde muhabbetlerinizi yapın , siz madem okumuş nesil yetiştiren bireylersiniz halkın içinde olunki millet yararlansın sizden, Yerin adı kültür merkezi kültürden esamesi yok, bunlar düşmüş kaşıkçı kavgasına inşaAllah bir yetkili çıkarda buranın hakettiği gibi kullandırılması talimatını verir.

 3. Mustafa diyor ki:

  Sayın Mutlu ERTUĞ sizin zihniyetinizde olan kişilerin gittikleri yerleri çok iyi biliyoruz Elektrik mühendisi olduğun için öğretmenlerin bu sorunlarından hiç anlamazsın onun için öğretmenlerin işine burnunu sokmasan iyi olur. Unutmaki senin bu mevkiye gelmene öğretmenlerine borçlusun.Öğretmenlere lütfen hakarette bulunma öğretmenler kumarbaz değil .Yazdığın yorum elektrik yüksek mühendisine hiç mi hiç yakışmıyor.

 4. cEMAL diyor ki:

  Ya İyi güzelde Geyvemize yeni bir hükümet konağı kazandırılması için yapılan çalışmaları görmezden gelip, bu binayı sanki gaspediyorlarmış gibi göstermek Geyveye Geyvelilere yapılan en büyük haksızlıktır..

 5. Mustafa diyor ki:

  Sayın Cemal hükümet konağı ile bunun ilgisi yok şu anki öğretmen evi lokaline Geyve Kütüphanesi temelli olarak taşınacak . Öğretmenlerin lokali kalmayacak konudan habersiz olduğunuz belli tüm uğraşımız öğretmenler lokalinin kapanmaması. Haberi olmayanlara duyurulur.ÖĞRETMENLER KAHVEHANELERE MAHKUM OLMASIN. KENDİ LOKALLERİNDE KALSINLAR.

 6. Misafir diyor ki:

  Ne güzel hayat bu işte,yaşam mücedelesi böyle bir şey olmalı. birisi kapanmaması için uğraşır. diğeri kapanmasını ister.

 7. Mustafa diyor ki:

  Sayın misafir sizlerde bizlerin mücadelesini izlersiniz hoşaf soğutursunuz .Taşınızı elin altına koyunda öğretmenlere destek olun.

 8. Meral diyor ki:

  Yazık edecekler o binaya. Açıldığı günden beri gelen giden her yetkilinin değişik düşünceleri ve gözü olan bir bina orası. Ne istiyorlarsa artık, bıraksınlar öğretmenlere zaten küçücük geyvede sosyal aktviteye katılacak bir yer yok orasını bari bıraksınlar. Orda 2 lokal var biri 2. katta biri alt katta hangisini kütüphane yapacaklarmış epeydir uzağımda oralardan. Ayrıca zaten orda bir tane kütüphane var amç ne onu anlamadım.

 9. misafir diyor ki:

  DİKTATÖRLÜKLERDE OLUR BÖYLE İŞLER .oy verirken düşünseydiniz.şimdi gülüyorum halinize

 10. Ahmet diyor ki:

  Bazı arkadaşlar konuyu analmamış sanırım, öğretmen evleri öğretmenlerindir. öğretmenlerin kendi binalarıdır, ha bu bina öğretmenlerin değil deniyorsa, öğretmenlerin yaptığı binayı öğretmenlere geri versinler o zaman.

 11. İbrahim AÇILAN diyor ki:

  GERÇEKTEN BÜYÜK BAŞARI. HEM AYLARCA TATİL YAPILIYOR, YAN GELİP YATILIYOR, KUMARHANE!LERDEN ÇIKILMIYOR HEM DE DOKTORLAR MÜHENDİSLER FALAN YETİŞTİRİLİYOR. YOKSA BİLMEDİĞİMİZ BİR ŞEYLER Mİ VAR, BU YETİŞENLERİ YETİŞTİRENLER ÖĞRETMENLER DEĞİL Mİ. VEYA ÖĞRETMENLERİN BİR ADRESLERİNİN, OTURUP SOHBET EDECEKLERİ BİR YERLERİNİN OLMASI MI RAHATSIZLIK VERİYOR?

 12. yücel solmaz diyor ki:

  ÖĞRETMENEVİ LOKALİ ÖĞRETMENLERİNDİR!

 13. yücel solmaz diyor ki:

  Öğretmen , öğretmen evine gelir sohbet eder gazetesini okur eğlencesine 4 kişi oyun oynar, 4-5 arkadaş oyunu izler . Çaylar ,kahveler içilir. Oyun biter , yenenler ve yenilenler birlikte çay parasını verirler ve kalkar evlerine giderler .Öğretmen evi lokali sıradan bir kahve değil öğretmenin evidir . Günün yorgunluğunu ve stresini attığı bir mekandır . Bizim evimizdir. Bize aittir. Herkes buraya gelmek zorunda da değildir. Ha bazı hayata hep at gözlükleri ile bakan kişiler lokalde kumar oynandığını söylüyor olabilirler. Bunun yalan bir bahane olduğunu da aklı başında insanların hepsi biliyor.Ben aklıselimin galip geleceğine inanıyorum. Öğretmen evi lokali öğretmenlerin olarak kalmalıdır.

 14. mersi diyor ki:

  Mutlu çok doğru yazmış, öğretmen evlerinin kültürle-sanatla bir alakası kalmamış. Eğitimli insanlar olan öğretmenlerin dinlenme mekanları kültür-sanat-edebiyat konuşulan, kitap kokan, ilmi ve edebi tartışmaların yapıldığı ilim meclisleri olmalı, fayans dizilen, kağıt oynanan sıradan kahvehaneye dönüşmemeli, fakat ne yazıkki Mutlu doğru söylüyor…

 15. Mustafa diyor ki:

  Sayın Mersi siz ve sizin gibi düşünenler her akşam birinizin evinde toplanıp kültür,sanat .edebiyat,kitap kokan ilmi ve edebi tartışmaların yapıldığı ilim toplantılarınızı çok iyi biliyoruz. Herkes işine baksın bizim akıla ihtiyacımız yok. Mutlu’nun avukatlığını yapmak sana düşmez. ”BİZ KIRK KİŞİYİZ BİRBİRİMİZİ BİLİRİZ” « …Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona alâlâde bir kütle denir, millet denmez… » Mustafa Kemal ATATÜRK

  • Misafir diyor ki:

   Yorumlardan anlaşıldığı gibi basın açıklamasında anlatılmak isteneni bazı arkadaşlar iyi anlamamış yada eksik anlamış.70 li yıllarda kendi emekleri ile yaptıkları öğretmen lokalı çeşitli yollarla ellerinden alınıp kültür merkezinden yer verilmiştir. arkadaşta diyor gidin yer tutun, o zaman bizim lokali geri versinler.diğeri geyveye yeni bina yapılmasına karşımız gibi gösteriliyor. asla değil , yer gösterilsin o zaman.burda amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. lütfen arkadaşlar, yazılanları iyi okumak gerek. tşkler

 16. hüseyin diyor ki:

  Öğretmen evleri öğretmenlerin dinlendiği eğlendiği yerdir.Her çalışan insanın yorulacağını dinlenmesi gerektiğini helede öğretmenin paylaşacağı yardımlaşacağı konuları tartışdığı yerdir. Öğretmen öğrencilerine en güzeli en doğruyu nasıl öğretirimi tartışmalı,konuşmalı eksik bilgilerini tamamlamalı işte öğretmen evleri böyle yerdir.Kumarhane ise çok farklıdır ben merak ediyorum kumar oynayacak kadar para kazanan öğretmen varmı? Bunu sormak isterim

 17. zeki karacan diyor ki:

  Yorumları dikkatle takip ediyorum. Hani bir hikaye vardır.Baba oğluna adam olamazsın demiş. Oğlu okuyup vali olup iki jandarma ile babasını makamına getirtmiş.Bak baba sen adam olmazsın dedin ben vali oldum.Babası gülmüş.. Ben sana vali olamazsın demedim adam olamazsın dedim.Adam olsaydın babanı ayağına getirtmezdin demiş.. Bazı arkadaşlarımızın dikkatine…Unutmayınız ki sizi de bir öğretmen yetiştirdi. ..Hala olayı kavrayıpta demogoji yapanlara da hiç bir sözüm yoktur.

 18. mersi diyor ki:

  mustafa mutlu’nun avukatı değilim biiir, ikincisi senin birilerinin toplandığı evleri yorumlayış tarzın senin eğitimciliğini ve zihniyetini de gösteriyor, üç bugünün türkiyesindeki olumsuzluklarda sizin gibi eğitimcilerin rolü büyük, kendini geliştirmek yerine kumarhaneye çevirdiğiniz öğretmen evlerinde körelip gidiyorsunuz… Öğretmenevleri birilerinin babasının çiftliği mi, sadece belli kişiler buraları otağ haline getirmiş…

 19. Mustafa diyor ki:

  Yeni kuşak, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. »
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 20. Misafir diyor ki:

  Arkadaşlar yorumlarımızı saygılı yapalım.aynı zamanda gerçeği yansıtalım.daha öncede dedim 70 li yıllarda öğretmenlerin kendi alın teri ile yaptıkları, dağdan ağaç getirerek amele gibi çalışarak. maaşlarından aidat ödeyerek yaptıkları bina çeşitli nedenlerle ellerinden alınarak kültür mezkezinden yer gösterildi.o zaman ya başka yer gösterilsin yada çıkarılmasın konunun özünü bilmeden başka demegoji yapmak yanlıştır. o zaman senin satın aldığın binayı başkası elinden alsın olurmu kabul edermisin? birde öğretmen evi herkese açık, onlar kimseyi kovmadı

 21. Kamuran diyor ki:

  Milli Eğitim Müdürümüz, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ve Öğretmen Evi Müdürümüzün bu konudan haberleri yokmu .Biz emekli ve çalışan öğretmenler olarak yukarıda belirttiğimiz yetkililerin konuyla ilgili düşünce ve görüşlerini sizin aracılığınız ile GEYVE MEDYA olarak onlarla görüşüp bizlere duyurursanız çok memnun oluruz .

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2015 . Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır. Günlük Ziyaretçi: 7697
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
istanbul escort ankara escort beylikdüzü escort escort escort bayan acıbadem escort adalar escort aksaray escort anal escort arnavutköy escort tüvtürk tüvtürk randevu araç muayene randevu