Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Ağustos 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya

Ciddi şüphelerim var’

MUSTAFABÜYÜKGeyve’de 2 kişinin yararlanması 1 kişinin ölümüyle sonuçlanan taş ocağındaki dinamit patlatmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Vali Mustafa Büyük, “Soruşturma sürüyor. Patlama normal gibi gözükse de benim ciddi şüphelerim var.” dedi.

 

VALİ BÜYÜK DEĞERLENDİRDİ
Geyve’nin Akıncılar Köyü yakınlarında Bilecik yolu üzerinde faaliyet gösteren Bülent Yılmaz’a ait taş ocağında Ramazan Bayramı öncesi patlatma sonucu meydana gelen heyelanda 2 kişi yaralanmış 1 kişide hayatını kaybetmişti. Olayla ilgili Tunatan Tesisleri’nde yapılan Bayramlaşmada Vali Mustafa Büyük değerlendirmede bulundu. 

SORUŞTURMA VE İNCELEME
Vali Büyük, taş ocağının ruhsatlı ve izinli olduğunu belirterek, “Bu patlama çok ciddi bir zarar neden olmuştur. Bundan önceki patlamalarda olduğu gibi bu patlamada adli, idari ve teknik olarak inceleniyor. Şuan neticelenmiş bir durum yok. Cumhuriyet savcılığı da ayrı bir soruşturma yürüyor.” dedi.

“CİDDİ ŞÜPHELERİM VAR”
Olayın meydana geldiği taş ocağına 2 sefer cezai yaptırım uygulandığını söyleyen Vali Büyük, sözlerini şöyle sürdürdü: “Patlama normal gibi gözükse de benim ciddi şüphelerim var. Onları arkadaşlarla paylaştım. Bu konuda incelemelerini sürdürüyorlar. Gerekirse İstanbul’daki üniversitelerden teknik destek isteyeceğiz. Buradaki yapılan işlerde bir hata varsa teknik raporlarla da bunu tespit etmeye çalışacağız.” (Sakaryayenihaber)

sakarya5

1138 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle