Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Minikler Fidan Dikti…

fidan dikildi.6Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından önce kesim yapılan ve daha sonra dikim için düzenlenen, Akseki Köyü yakınında buluna sahada öğrenciler tarafından fidan dikildi.

Geyve İlköğretim Okulu Öğrencileri, METEM öğrencileri, Geyve Anadolu Lisesi öğrencileri, Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından dikim için hazırlanan sahaya 1500 adet sahi çamı fidanı dikildi. Dikim çalışmalarına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Salih Canbal, Şube Müdürleri; Mehmet Doğan ve Davut Karamehmetoğlu da katıldı.

Fidan dikiminden önce, kısa bir konuşma yapan Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal şunları söyledi: “Fidan dikimi için zaman ayırdığınız ve ağaç sevgisi taşıdığınız için teşekkür ederim. 21 Mart tarihi fidan dikimi kadar iklimsel değişiklikler içinde önemlidir. FAO nun açıklamasına göre; 21 Mart tarihi kuzey yarım kürede ilkbaharın başlangıcı, güney yarımkürede sonbaharın başlangıcıdır. Sanayi ürünü olarak ta yetiştirilen bu çam çeşidinin 30 yıl ömrü vardır. o nedenle her 30 yılda bir yeniden kesilirler ve yerine yenileri dikilirler. Bizler de bu sahada onun için tekrar sahil çamı dikiyoruz. Hepinize kolay gelsin.”

Öğrenciler öğretmenlerinin rehberliğinde, hazırlanan çukurlara  fidanları dikti. Fidan dikimine gelen öğrencileri, okul müdürleri de yalnız bırakmadı ve birlikte fidan dikti.

Geyve A.L. Öğrencileri, dikim yapılan sahadaki fidan torbalarını toplayarak çevrenin temizliğini sağladı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Görevlileri tarafından öğrencilere; kek, meyve suyu ve su ikram edildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1506 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle