Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 28 Haziran 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset

HASAN ALİ ÇELİK: “KÖYLÜ DAHA FAZLA KAZANACAK”

IMG_0359İlçe ziyaretlerine devam eden Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik; Geyve’deydi. Makamında Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’yı ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı. Ardından köylerde yapılan çalışmaları yerinde görmek için çeşitli köyleri kapsayan ziyaretler gerçekleştirdi,
Vekil Hasan Ali Çelik yoğun ilgi gördü.
Ziyarette kendisine; Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Gençlik Başkanı Emre Bostan, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çelik ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı D.Ali Dal eşlik etti.
Yeni yasayla köylerin mahalleye dönüşeceği, İl Özel İdaresinin belediye bünyesine geçeceği gerçeğiyle yapılan hizmetlerin görülmesi ve eksiklerin giderilmesine yönelik nelerin yapılabileceğinin yerinde tespitinin mümkün bu ziyaretlerin önemine dikkat çeken Vekil Çelik, hükümetin Geyve ve Pamukova’da nerdeyse her köye bir gölet yaptığını, köylünün sulama imkânına kavuştuğunu, bununda 1/3 ürün daha fazla alması ve 3 kat fazla kazanması anlamına geldiğini belirtti.
Sulama göletlerinin durumunu yakından inceleyen Çelik köylüleri dinledi. Hisarlık ve Sekiharman göletleriyle ilgili vatandaşın; mazot yerine sulama sisteminin elektrikli sisteme dönüştürülmesi talepleriyle karşılaşdı. Köylüler bunun kendilerine yaklaşık olarak 3/1 tasarruf sağlayacağını belirttiler. Çelik köylülerin bu isteklerini not ettirerek Sedaşla ivedilikle görüşüleceğini ve yapılması gereken noktasında adımların atılacağı müjdesini verdi. Umurbey, Akdoğan, Çine, Hamidiye, Hisarlı, Sekiharman, Taşoluk, Belpınarı, Doğantepe, Burhaniye, Safibey bu çerçevede ziyaret edilen köyler oldu. Vatandaşları tek dinleyen onlarla sohbet eden Çelik, anları; fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmeyi ihmal etmedi. Bir gününü ayırdığı Geyve’den Vekil Çelik; vatandaşların memnuniyetini alarak döndü.
IMG_0359
BN38DO-CUAAto1E
3464 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Milletvekili H.Ali Çelik; Geyve Köylerinde.. için 2 Yorum

  1. can dedi ki:

    ALİFUTPAŞA İLÇESİNE BEKLERİZ PARDON MAHALLESİNE

  2. rizeli dedi ki:

    sayın vekilimiz sağolsun her fırsatta bölgemizi ziyaret ediyor.geyvemizin vekili varken kendisi daha fazla aktif.allah razi olsun.ancak köy ziiyaretlerinde kendisine eşlik etmesi gereken iktidar partisi akp ilçe başkanı ve yönetimi olması gerekirken.belediye başkanımız hala ilçe başkanlığı modundan çıkamadı.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle