Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Siyaset

 MHP Alifuatpaşa Seçim İrtibat Bürosu Havai Fişek Gösterileriyle Açıldı

mhp alifuatpaşa-seçim bürosu-açılışı10MHP Alifuatpaşa Seçim İrtibat Bürosu yatsı namazını müteakiben havai fişek gösterileriyle açıldı.

Rahman ve Rahim olan Allah’ın (c.c.) adıyla sizleri selamların en güzeli olan Allah’ın adıyla besmele çekerek selamlıyorum. Cümleten selamun aleyküm ve rahmetullah. cenab-ı hakk’ın rahmeti, bereketi, mağfireti hepimizin üzerine olsun. Gecemiz, mübarek, günümüz aydınlık olsun su gibi aziz hemşerilerim.

Sohbetimiz hayırlara, hayırlı hizmetlere vesile olur inşallah.

Muhterem hanım kardeşlerim, komşularım, gönüldaşlarım, dava arkadaşlarım.

Öncelikle bu akşam Alifuatpaşa’da görev yapan rahmetli belediye başkanlarımızı; idris gür amcamızı, Mehmet Küçük ağabeyimizi rahmet, minnet, şükran ve saygılarımla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun mekânları cennet olsun inşallah. 

Seçim büromuzun açılışında emeği geçen bütün dava arkadaşlarıma teşekkürlerimi bir borç biliyorum.

Birçoğunuzun bildiği gibi ben bu şirin beldemizde 3 yıl gibi bir süre ailemle birlikte ikamet ettim. Rahmetli gazozcu Şakir amcanın Pakize teyzenin müftü sokaktaki evinde oturdum. Küçük oğlum taha onun evinde doğdu. 

Kıymetli hemşerilerim;

Alifuatpaşa bir tarihtir, burada bir tarih yatıyor. kurtuluş savaşı kahramanı Ali Fuat Cebesoy’un, düşman saldırılarına kahraman askerleriyle direndiği yerdir.

Sadece kurtuluş savaşı şehitlerimizin aziz hatıralarına saygı göstergesi olarak dahi ilçe yapılması gereken bir beldeyi, söz verildiği, üstüne basa basa “Alifuatpaşa ilçe olacak bundan şüpheniz olmasın!” vaatleriyle siz değerli hemşerilerimizden oy istediler. Ne oldu sonuç? 

Alifuatpaşa’nın isminden bile rahatsız olan bir anlayış geldi burayı tek mahalle statüsünde Geyve ile birleştirdi. 

Oysaki 1989 yılında Karaman’nın il olmasıyla ilçe statüsüne kavuşan yine milli mücadele kahramanlarımızdan olan Kazım Karabekir’in ismi olan 4Bin nüfuslu yerleşim yeri halen ilçe statüsünü korumaktadır. Birde dalga geçer gibi diyorlar ki; sizde ilçe oldunuz işte, Geyve’ye bağlandınız sadece isminizi kaldırdık. 

Bunların tarihe, atalarımıza, saygıları işte bu kadar! Biz vatan sevgisini daha küçük yaşlarda ülkü ocaklarından, Çanakkale Şehitleri’nin destanlarından, kurtuluş savaşı destanlarından öğrendik.

Değerli hemşerilerim;

Sizlerin mübarek oylarıyla seçimi aldıktan sonra, yapılacak olan ilk belediye meclis toplantımızda Geyve’nin ismini Geyve-Alifuatpaşa ilçesi olarak değiştirmek boynumuzun borcudur. Siz bunu yapamazsınız diyor murat kaya; öyle bir yaparız ki Allah’ın izniyle sende şaşırır kalırsın! Sadece bu mu yapacaklarımız? Hayır!

•Alifuatpaşa’nın mezarının anıt mezara dönüştürülmesi,

•Alifuatpaşa’ya yakışır bie merkez camiinin yapılmasında öncülük edilmesi,

•Lise,

•PTT binasının görevine devam etmesinin sağlanması,

•Banka atm leri,

•Alifuatpaşa’ya bir fakülte kazandırılması.

Şu anda görevde bulunan alifuatpaşa belediye başkanının yarım kalan projelerini; parla park projesini, mezbahane projesini bir de Sakarya park projesini daha da geliştirerek siz kıymetli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız inşallah.

Murat Kaya sen laf üretmekten başka bir şey yapmadığın gibi, bir de diyorsun ki ak parti adam gibi adamlarla yoluna devam eder, şükürler olsun bizi seçti diyorsun, eyyy Murat Kaya! Geyve’ye, Alifuatpaşa’ya hizmet için aday adayı olmuş, aday olmuş bütün kardeşlerimde bizde adam gibi adamız! Bunu da bilesin!   

Bizden önce Geyve’ye çivi çakılmadı diyorsun, Allah’tan kork. Bak sayayım da sende öğren!

•İçme suyu hattı hamzapınar-akpınar-göktepe-incebel-mayakyası-bentpınar kaynakları

•Merkez Sinanbey Camii yapımında öncülük ettik siz hamiyetperver vatandaşlarımız ile beraber. Geyve Alifuatpaşamızın köylerinde onlarca cami ve kuran kursu.

•Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi

•İçme suyu şehir şebekesinin değiştirilmesi değiştirilmesi 300Bin m

•Altyapı’da 132000 m lik kanalizasyon hattının yenilenmesi

•Yüzbnlerce m² lik kilit parke taşı

•Küçük sanayi sitesi

•Belediye iş hanı

•Gazi Geyve iş merkezi

•8 adet fabrika

•Esnaflarımızın desteğiyle çarşımızın kapalı çarsı haline getirilmesi.

•Kutsal gecelerde vatandaşlarımızı İstanbul’a Edirne’ye Bursa’ya götürdük.

Daha sayarım ama siz kıymetli hemşerilerimizi bu soğuk hava da daha fazla bekletmek istemiyorum. Hepinizden Allah razı olsun!

Biz yaptıklarımızı önce cenabı hakkın rızasını kazanmak sonrada aziz milletimize hizmet için yaparız. Halka hizmet Hakka hizmet inancıyla yaparız. 

Çaktığımız her çivi parti için değil millet içindir.

Sevgi ve kardeşliğin teminatı biziz.

Diyorsun ki, yok efendim Mehmet Kır mıcır davası’ndan ceza almış, evrakta sahtecilik yapmış, neden bunlar Mehmet Kır’ın başına gelmiş peki orasını da anlat Murat Kaya! 

Siz hemşerilerimizin hakkı birilerine peşkeş çekilmesin diye donatımın yeri yüzünden evrakta sahtecilik yaptı diyerek hüküm giymişim, hemşerilerim iş, aş sahibi olsun diye hüküm giydim, yine hizmet yaptığım için taş medreseye, yusufiye’ye gireceksem yine girerim!yine girerim!

 

Siyasi partilerin hepsini gezdi diyorsun. Biz siyasi partileri hep bir araç olarak gördük, ama ülkücülüğümüzden, vatan sevgimizden, hizmet aşkımızdan hiç bir şey kaybetmedik daha da arttı evvel Allah’ın izniyle.

Benim AKP’ye geçeceğim kuyruklu bir yalandır. Ben ülkücüyüm. Emri hak vaki olunca benim cenazemi siz hemşerilerimle beraber ülkücü kardeşlerim kaldıracaktır.

Hangi siyasi partiye mensup olursa olsun. İster AK Parti’ye ister CHP’ye ister DP, ister SP, ister BBP oy versin tüm insanlarımızı Cenab-ı Hakk ın kutsal bir emaneti olarak görüyor milletimize ibadet aşkıyla hizmet etmek istiyorum.

Değerli hemşerilerim;

Önümüzdeki seçimler bir parti seçimi değil hizmet seçimidir. 

30 Martta yapılacak seçimlerde halkı Hakk’ın bir emaneti olarak benimseyen; gururla, kibirle, kimseye tepeden bakmadan ama değerlerimizden ödün vermeyen bir anlayışla yaşayan Mehmet kardeşinizi mahcup etmeyeceğinizden inancım tamdır.

Biz çıraklık kalfalık ustalık dönemimizi bitirdik. Bundan sonra yapacağımız hizmetlerle destan yazacağız inşallah.

Kimseyi kırmadım diyorsun, kırıp dökmediğin kimse kaldı mı Murat Kaya! Çevrene bir bak bakalım.

Safibey köyünden Pamukova ya bağlantı yolu ve köprüyü devlet yaptı. Onu da sahiplenme! Orada en büyük emek Safibey köylü milli emlak genel müdür muavini Mustafa Aşçıoğlu’dur.

Diyosun ki 60 kişi daha vardı Diyarbakır ziyaretinde. PKK’lı teröristlerce şehit edilen Ali Gaffar Okkan’ın kabri Hendek’te. Hendek’e milleti 2009’dan önce götürüyordun. Şimdi neden milleti hendek’e götürmüyorsun? Diyabakır’a gidiyosun?!

 Biz Geyve-Alifuatpaşa sevdalısıyız. Biz Geyve-Alifuatpaşa’nın delisiyiz. Aklımıza geleni söylemeyiz. Hırsımız aklımızın önünde değil bizim. Deli ile veli arasında da bir saç kılı kadar fark vardır. Bizim Geyve-Alifuatpaşa sevdamız. Mecnun’un Leyla’ya Tahir’in Zühre’ olan aşkı gibi kara sevdadır.

Zaten sizleri burda gördükten sonra anladım ki Alifuatpaşa’lı hemşerilerim kararını vermiş. Ve diyorum ki Maaşallah! Bu iş tamam inşallah!

Alifuatpaşalı hemşerilerimin vatan sevgisini, millet sevgisini ne yaparsan yap, ne dağıtacaksan dağıt, odun mu kömür mü, makarna mı? Ne yaparsan yap satın alamayacaksın! Geyveli, Alifuatpaşalı inanmayacak Murat Kaya, inanmayacak! Parlatepesi’ndeki yükselen Türk bayrağını indiremeyeceksin! Şu arkamızda akan Sakarya gibi gümbür gümbür geliyoruz!

Bu duygu ve düşüncelerle bu soğuk kış gecesinde ilçe seçim büromuzun açılışına katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teker teker en kalbi sevgi saygı muhabbet ve şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi ve hepimizi Cenab-ı Hakka, 30 Martta yapılacak olan seçimlerde de bizleri sandıkta sizlere emanet ediyorum. Hepiniz sağ olun var olun! Hayırlı akşamlar ve diyorum ki Allah yar ve yardımcımız olsun!

Mustafa Hamdullah ERGİN

9547 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

MHP Alifuatpaşa Seçim Bürosu Havai Fişek Gösterileriyle Açıldı için 8 Yorum

 1. selim dedi ki:

  Murat Kaya ile kafayı bozmuş….Ya yok mu hizmet projeleriniz 😉
  Anlatın Park yine eskisi gibi olacak..

 2. Geyveli dedi ki:

  Mehmet KIR Bu işi Bırak Artık Bak Güvendiğin Dağlara da Kar Yağdı Alifuatpaşada da istediğini alamadın Alifuatpaşada AK Belediye Dedi. Daracık Sokakta 500-600 insanla olmaz bu işler Bak AK Belediyeye Binlerce İnsan Gönül Vermiş. Artık Emekli ol 15iinde Maaşını Al. Sabah Camiiye Akşam Evine Git. Bırak Siyaseti Siyasetçiler Yapsın. Geyve mize Bu Zamana Dek Yaptıkların İçin Allah Razı Olsun Ama Yeni Nesiller Yeni Yüzler İstiyoruz Artık.

 3. Doğrular dedi ki:

  Saf belli oldu Gerçek Alifuatpaşa halkı ile boy gösteren Mehmet kıra oylar

 4. Geyve’yi al Alifuatpaşa’ya götür,sonra adını geyveli olarak kullanıp da yorum yaz,sende inanmışsın akp her yere taşıma kalabalık topluyor,sen sadece geyve yi düşünerek den değil Türkiye’yi düşünerekten oy ver kalabalık olsun olmasın sen boşver onları,ne kadar çok belediye o kadar çok milliyetçi hareket,insanlar neden emekli olsun ki emekliliğin insanın kendisine bile zararı var her daim insnalığın hizmetinde olmak da fayda var.GEYVE ALİFUATPAŞA, SAKARYA ,TÜRKİYE SANDIKTA EVET MHP ‘YE!

 5. Yazıkk dedi ki:

  Hüseyin Cumalı
  ‘Siyaset’ ile ‘Hakaret’ arasında ince bir çizgi var diye günlerce yazdık…
  MHP Sakarya İl Başkanı Levent Bülbül’e seslendik…
  “Yapma abi” dedik…
  “Gerek yok” dedik…
  “Seçim biter ama dostluklar bakidir” dedik…
  “Seçim sonrasında yine yüz yüze bakacaksınız” dedik…
  Yani!
  Yanisi…
  “Sert muhalefet yapın ama hakaret etmeyin” diye mesaj vermek istedik…
  Konuyu geçen hafta kapattık…
  Bir de baktık ki birisi kürsüye çıkmış…
  Ver yansın ediyor…
  Yardırıyor…
  Vura vur gidiyor…
  Sözde ‘Siyaset’ adı altında resmen ‘Hakaret’ ediyor…
  Hem de siyasi rakibine de değil…
  Hedefte bizim ekmek yediğimiz gazete var…
  Kendisiyle hiç bir alıp veremediği Adapostası Gazetesi var…
  Kendisi kamyon tepesine çıkmış. Aşağı da ise davulcusu var…
  Kendisinden proje açıklaması bekleyen seçmene şöyle sesleniyor…
  “Adapostası diye besleme bir basın var. Yandaş bir basın var. Onu önce Allah’a sonra size havale ediyorum”
  Arada devreye davulcusu giriyor…
  Bam, bam, bam…
  Devam ediyor aynı siyasetçi…
  “Alıyorlar Murat Kaya’dan parayı, bizim aleyhimize yazıyorlar”
  Davulcu yine devrede…
  Bam, bam, bam,bam…
  “Ama” diyor…
  “Ama mızrak çuvala sığmaz” diyor ve devam ediyor…
  Peki kim bu siyasetçi…
  Mehmet Kır…
  Tanır mısınız !
  Orta yaş ve yukarsı Mehmet Kır’ı iyi tanır…
  Hem de çok iyi tanır (!)
  Peki Mehmet Kır’ı tanımayanınız var mı!
  Durun, biz size önce onu bir tanıtalım…
  Hatta taraf olmadan Mehmet Kır’ı kendi ağzından size tanıtalım…
  Fehmi Duman internet sitesi için kendisiyle röportaj yapmış…
  Fehmi Duman ‘Sizi kısaca tanıyabilir miyiz’ diye sorunca Mehmet Kır siyasi yaşantısını şöyle anlatmış…
  “Siyasete 19 yaşındayken MHP ilçe sekreterliği yaparak başladım. Değişik siyasi partilerde hizmet gayesi ile bulundum”
  Ne yapmış sayın Kır !
  Değişik partilerde hizmet gayesinde bulunmuş…
  Parti, parti gezmenin adı ‘Değişik partilerde hizmet gayesi’ olmuş…
  Yersen…
  Devam etmiş kendisini anlatmaya Kır, ” 1989 yılında yapılan genel yerel seçimlerde Anavatan Partisi’nden Geyve Belediye Başkanı seçildim. 10 yıl, 2 dönem belediye başkanlığı yaptıktan sonra, 2004 yılında tekrar MHP’den Belediye Başkanlığı görevine seçildim”
  Dikkat edin…
  10 yıl belediye başkanlığı yapmış. Ardından 2004 yılında da yine belediye başkanlığı yapmış…
  O tarihler arasına bir bakın…
  Kır, Geyve’ye ne vermiş !
  Bu kısma da bakacağız…
  Devam edelim…
  “İnsanlarımızın ve hemşerilerimizin Allah’ın kutsal görevi güvenerek hiç bir siyasi ayrım gözetmeksizin halkımıza hizmet etmek şiarımdır” demiş…
  Kendi ağzından siyasi yaşantısını anlatan Mehmet Kır,” 30 Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde Gazi Geyve Alifuatpaşa ilçesi Belediye Başkanlığı’na adayım. Önümde hiçbir yasal engel yoktur ” demiş…
  Bii dakika şimdi…
  Siyasi hayatını anlatan bir aday niye ‘Önümde hiçbir yasal engel yoktur’ desin ki !
  Mevzu ne !
  Niye bu tarz bir açıklama yapma gereği duymuş !
  Neden böyle bir açıklama yapmış!
  Biz bir çok adayla görüşüyoruz…
  Kimse bize ‘Önümde hiçbir yasal engel yok’ demiyor…
  Peki Kır, niye böyle bir cümle kurma gereği duydu…
  Neden !
  ‘Önümde hiçbir yasal engel yoktur’ diyen Mehmet Kır şöyle devam etmiş konuşmasına ” İlgili mahkemeden hakkımdaki seçme ve seçilme haklarımın verilmesi, milletimizin mahşer vicdanında tescili ve onayıdır”
  Şimdi burada bir es verelim…
  Ne demek “İlgili mahkemeden hakkımdaki seçme ve seçilme haklarımın verilmesi”
  Ne mahkemesi !
  Ağzından Allah, Kur’an, kitap, mahşer, hizmet, kul hakkı, yetim hakkı düşmeyen bir insanın mahkeme ile ne işi olabilir ki !
  Dimi…
  Hem Mehmet Kır bizim için diyor yaaa…
  “Bunlar besleme, yandaş, satılık”
  Mehmet Kır’ın gözünde “Besleme, yandaş, satılık” olan bizlerin bile bir tek mahkemesi yok…
  Hakkımızda bir tek dava veya şaibe yok…
  Hal böyle iken Mehmet Kır gibi Allah korkusu olan, yetim ve kul hakkı gözeten bir insanın ne mahkemesi olur !
  Kendini anlatırken niye iki de bir ‘Önümde hiçbir yasal engel yoktur’ der…
  “İlgili mahkemeden hakkımdaki seçme ve seçilme haklarımın verilmesi” der…
  Mehmet Kır röportajında söyleyememiş, durun ben söyleyim…
  Bize ‘Besleme’ diye damga vurmaya çalışan Geyve eski Belediye Başkanı Mehmet Kır var yaa…
  2007 yılında hakkında ‘Evrakta Sahtekarlık’ iddiasıyla açılan davada verilen 2 yıl 6 aylık hapis cezasının ‘Yargıtay’ tarafından onanmasının ardından cezaevine girdi…
  İsterseniz yarın o günlere de şöyle bir bakalım !!!
  http://www.srtmedya.com/m-bize-yandas-diyen-mehmet-kir-sen-hic-maziye-bakiyon-mu-647.html

 6. Abi bu adam hangi partili Anavatan,Doğruyol,Genç Parti,Saadet ve MHP.Böyle anlayış olabilir mi!15 yıl boyunca Geyve’ye ne verdin?Çekil artık köşene.Bırak milleti kandırmayı.Biz söze değil arkadaş icraata bakarız.

 7. mehmet dedi ki:

  belediye başkanı olabilmek uğruna
  girmedik siyasi parti bırakmayan
  birkez daha başkan olabilmek için
  çalınmadık kapı koymayan
  dürüstlük abidesi kesilip
  resmi evrakları bozan
  vatan millet sakarya deyip
  devleti ve milleti dolandıran
  en az bin kişiye seni belediyede işe alacağim deyip
  göz göre göre kandıran
  söylediği inanılmaz yalanlardan
  yüzü kızarmayan hiç utanmayan
  hatta kendiside inanan
  hiçbir zaman dik duramayıp
  en küçük esintide sallanan
  ora bura farketmez deyip
  işine geldiği yerde duran
  birkaç oy için sözler verip
  günü gelince unutan
  mütahite borcunu ödemeyip
  belediyeyi icralara boğan
  oy gelecek diye geyveyi gazi,
  alifuatı niyazi yapan
  vatandaşa hizmet yerine
  bol bol vaatlerini anlatan
  geçmiş olsun deyip şirin gözükmek içi
  hastalarla hastanede yatan
  düğünlerde ayran dağıtan
  sevmediğine ceza kesip sevdiklerene aktaran
  parkları mafyaya peşkeş çekip
  canlı yayında kurtlar vadisini oynatan
  geyvenin huzurunu bozup
  düşmanlıkları arttıran
  aylarca maaşları ödemeyen
  işçileri süründüren
  belediyeyi borçlandıran
  Kim ACABA?
  Lütfen cevap verin!

 8. Taner Koç dedi ki:

  Sonuna kadar arkandayız .
  Vatan,millet,hürriyet, MİLLİYETCİ HAREKET !

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle