Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Ekim 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

Geyve ve Pamukova ilçelerine çıkarma yaparak vatandaşlarla ve partililerle buluşan MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, sorunları dinledi. Kutluata, “Sakarya’nın her köyünde, her mahallesinde ayrı bir dert var. Ama bakın iktidarın gündeminde bu konular hiç yoktur” dedi.

Kutluata ayrıca, ekonomisi tarıma dayalı tabirinin eskide kaldığını ifade ederek, “Geyve’de üretici, önceden üreterek sattığı sebze ve meyveyi artık satın aldığını söylüyor. Bugün köylerde oğlunu evlendiren, ev yapan ve ya araba alan çiftçi, tarlasını satarak bunu yapıyor. Önceden ürettiğinden kazanarak yaptıklarını şimdi ihtiyaçlarını karşılamak için satmak zorunda kalıyor” dedi.

GEZİLER

Geyve İlçe teşkilatını ziyaret eden Kutluata, burada İlçe Başkanı Ahmet Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Ahmet Pehlivan teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler vererek, Geyve’de yaşanan sorunlara değindi. İlçenin sıkıntılarının çözümü noktasında mücadelelerde bulunduklarını kaydeden Pehlivan, yerel seçim çalışmalarına başladıklarını kaydetti. Konuşmanın ardından partililer Kutluata’ya sorular yöneltti.

GEYVE   Geyve’de sayısız kültür varlığının bulunduğuna dikkat çeken Kutluata, meyve ve sebze yetiştiriciliğinin geçmişte bölgenin en büyük geçim kaynağı olduğunu kaydetti. Tarımda ve ekonomide uygulanan politikaların yanlış olduğunu vurgulayan Kutluata, “ Geyve’de üretici, önceden üreterek sattığı sebze ve meyveyi artık satın aldığını söylüyor. Bugün köylerde oğlunu evlendiren, ev yapan ve ya araba alan çiftçi, tarlasını satarak bunu yapıyor. Önceden ürettiğinden kazanarak yaptıklarını şimdi ihtiyaçlarını karşılamak için satmak zorunda kalıyor” dedi.

840 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle