Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Haziran 2013 | Alt Haberler, Gündem, Siyaset, Videolar

Müftü karısı CHP’li ilçe başkanının karısı çıktı

1002265_644037595624226_748624891_nGezi Parkı olayları başladığından beri sosyal medyada pek çok yalan haber üretildi ama bu yalan ‘bukadar da olmaz’ dedirten cinsten.

Gezi Parkı olayları başladığından beri sosyal medyada pek çok yalan haber üretildi. Bu yalan haberlere inanan binlerce insan sokaklara döküldü. Sosyal medyada belirli grup tarafından hazırlanan provokasyonlara bir yenisi daha eklendi.

İŞTE O VİDEO


Müftü karısı CHP’li ilçe başkanının karısı… ile dm_510e77175c619

5 VAKİT NAMAZ KILIYORUM DEYİP, MÜFTÜ KARISIYIM DEMİŞTİ

Gazeteci-yazar Yılmaz Özdil tarafından sosyal medyada servisi edilen görüntülerde, müftü eşini olduğunu ve 5 vakit namaz kıldığını iddia eden başı kapalı bir kadın, Başbakan Erdoğan’ı istifaya davet etmişti.

DEŞİFRE OLDU

A Haber’de ekrana gelen “Deşifre” programı binlerce kişi tarafından paylaşılan provokasyon amaçlı görüntülerdeki kadının kim olduğunu ortaya çıkardı.

Sosyal medyada olay olan bu kadın gerçekte kim çıktı?

Adı “Gül Taşlı Cenal”, İstanbul Bilgi Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü mezunu. Bir dönem Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Basın danışmanlığı kadrosunda yer aldı. Çeşitli yayın organlarında muhabirlik, kadın programlarında da yapım asistanlığı yaptı. Gazeteciliği bırakarak Balıkesir’in Burhaniye ilçesine taşınan Gül Taşlı Cenal, bar işletmeciliği yapmaya başladı. 2010 yılında CHP İlçe Başkanı Faruk Celal ile hayatını birleştirdi. Gül Taşlı Cenal Gezi Parkı provokasyonlarında da en ön sıralarda yer aldı.

intihar672010

“Komiklik olsun” diye yapmış!

Sosyal medyadaki videoda kendisini müftü eşi olarak tanıtıp, Başbakan Erdoğan’ı istifaya çağıran CHP Burhaniye eski İlçe Başkanı Faruk Cenal’ın eşi Gül Taşlı Cenal, kendisinin sosyal medya mağduru olduğunu açıkladı.

İŞTE  O VİDEO

   Balıkesir Burhaniye’de polise ifade verdikten sonra konuşan ve CHP’den istifa etmek zorunda kalan Cenal, şunları söyledi: “İnsanların yaptıkları şeyin arkasında durmasını isterim ve yaptığımın da arkasında dururum. Ancak bu yaşadığım olay arkasında durabileceğim bir olay değil. Benim istemim dışında gelişen bir olaydır. Arkasında duracağım bir olay değildir. 16 Haziran akşamı ailemi ziyaret için İstanbul’a gitmiştim. Kuzenlerim beni ziyarete geldiler. Annem benim çok komik bir kadındır. O akşam videolarını seyrettik internette. Kendisi komik bir eleştiride bulundu. Annemin eleştirilerini çocuklar videoya çektiler. Akabinde annemin başörtüsünü bana takıp annemin taklidini yapmamı istediler. Ben de annemin şivesiyle ama annemin söylediklerini abartarak tamamen gerçek dışı bir konuşmayla, komiklik olsun diye bir görüntü çektirdim. Çocukları mutlu etmek amacıyla yapılmış bir şeydi. Bu görüntü daha sonra benim akıllı telefonumda açık olan facebook hesabımdan çocuklarımız tarafından internete yüklenmiş.”

“GÖRÜNTÜLERİN PAYLAŞILDIĞINI GÖRÜNCE DEHŞETE DÜŞTÜM”

   Görüntünün sosyal medyada paylaşıldığını anladıktan sonra sildiğini belirten Cenal, “Ben başta fark etmedim. Ardından 2 saat sonra internete girdiğimde benim hesabımdan yayınlanan bu videonun bin 700 kişi tarafından paylaşıldığını dehşetle gördüm. Hemen sildim. Çocuklara çok kızdım. Hemen hesabımdan açıklama yaparak “bunun gerçekle uzaktan yakından bir alakası yoktur” dedim. Tamamen gerçek dışıdır. Lütfen buna itibar etmeyin” dedim. Videoyu da sildiğimde bunun bin 700 kişiden de silindiğini ve sorunun çözüldüğünü ve kapandığını düşündüm. Ancak ardından bana telefon ve mesajlar gelmeye başladı. Çok şaşırdım. “Seni izliyoruz, güldük, şöyle böyle” diye. Çok şaşırdım hemen yine internete girdim. Arkadaşlarım bana hangi sitelerde yayınlandığına dair link attılar. Ben o sitelere bildirdim. Mesaj kutumda da mevcuttur. Bunun doğru olmadığını ve gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığını benim üniversite mezunu başım açık birisi olduğunu, evde çocuklar tarafından yapılan şey olduğunu anlatarak silinmesi gerektiğini söyledim. Silenler oldu. Geri dönüp çok yayıldı diyenler oldu” şeklinde konuştu.

“CHP’DEN İSTİFA ETTİM”

   Kendisinin de gazeteci olduğunu ancak konunun sosyal medyada böyle vahim sonuçlar doğuracağını düşünmediğini savunan Cenal, “Şu anda dehşet içindeyim. Ancak olay öyle bir noktaya geldi ki ben provokatör oldum. Biraz önce CHP’den istifa ettim. Zaten pasif bir üyesiydim. Hiçbir çalışmasında yoktum. Konuşmam yayınlandı, bir kongrede herkes gibi söz alıp konuştum. Onun dışında bir konuşmam olmamıştır. Hiçbir olayında da yer almadım. El kaldırıp söz almamla olmuştur. Samimi bir şekilde söylüyorum. CHP’den görüştüğüm kimse de yoktur. Çok samimi söylüyorum, bu evde yapılmış bir şakadır. Çocuklar tarafından facebooka konulmuştur. Akabinde bunlar gelişmiştir. Benim adıma çok üzücü sonuçlar doğurmuştur. Bazı grupların siyaseten işine gelmiş gibi görünebilir. Ancak benim iradem ve istediğim dışında gelişmiştir. Bunun altını özelikle çizmek istiyorum. Çok sıkıntı yaşıyorum. Ben ciddi bir manada sosyal medya mağduruyum. Eğer ben yayınlamış olsaydım, arkasında dururdum. Orada tamamen espri var “şeklinde konuştu.

CHP BALIKESİR İL BAŞKANI MUZAFFER MAVUK:

“Söz konusu kişi eski ilçe başkanımızın eşidir”

   CHP Balıkesir İl Başkanlığı, sosyal medyada ‘müftünün karısı’ olarak ünlenen kişinin eski CHP Burhaniye İlçe Başkanının eşi olduğunun ortaya çıkması üzerine açıklama yaptı.

CHP Balıkesir İl Başkanı Muzaffer Mavuk, basında yer alan, “Müftünün karısı CHP’li başkanın karısı çıktı” şeklindeki haberlerde yanlışlık olduğunu, söz konusu kişinin eski ilçe başkanının eşi olduğunu kaydetti.

   İnternette yer alan videoda baş örtüsü ile kendisini müftünün eşi olarak tanıtan ve Başbakan Erdoğan’ı istifaya çağıran kadının eski Burhaniye CHP İlçe Başkanı Faruk Cenal’in eşi Gül Taşlı Cenal olduğunun ortaya çıkması üzerine bir açıklama yapan İl Başkanı Mavuk, “Haklarında gerekli inceleme yapılıp parti disiplin kuruluna sevk edilecekler. Konu disiplin kurulunda görüşülecek” dedi.

Savcının talimatıyla polise ifade verdi

   Sosyal medyadaki videoda kendisini müftü eşi olarak tanıtıp, Başbakan Erdoğan’ı istifaya çağıran kadın, savcının talimatıyla polise ifade verdi. Eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı Faruk Cenal’ın eşi olduğu öğrenilen Gül Taşlı Cenal, CHP’de aktif görevi olmadığını belirtti.

   Eşiyle bar işletmeciliği yaptığı öğrenilen Gül Taşlı Cenal, saat 11.00 sıralarında eski CHP Burhaniye İlçe Başkanı eşi Faruk Cenal ile birlikte emniyete ifade vermeye geldi. Gül Taşlı Cenal, daha sonra devlet hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilip yeniden adliyeye getirildi.

   Emniyet çıkışında basın mensuplarının sorularını cevapsız bırakan Cenal, daha sonra açıklama yapacağını bildirdi. Cenal, CHP’den ihracının istendiği iddiasıyla ilgili soruya ise partide aktif bir görevinin bulunmadığını söyleyerek yanıt verdi.

   Gül Taşlı Cenal’ın savcının talimatıyla polis tarafından ifadesinin alındığı, başka bir konudan dolayı adliyeye sevk edildiği ve ardından serbest bırakıldığı kaydedildi.

“ŞAKA AMACIYLA YAPILDI”

   Emniyet Müdürlüğü önünde bekleyen eski CHP Gençlik Kolları Başkanı İsmail Öztürk, olay videonun aile arasında çekildiğini savunarak, “10 yaşlarındaki yeğeni tarafından çekilmiş bir görüntü. Kendisinden habersiz bir şekilde sosyal medyada paylaşılmış. Ancak farkına varılınca hemen kaldırıldı. Çocukların yaptığı bir olay. Tamamen şaka amacıyla yapılmış”diye konuştu.

Başörtüsü ile kamera karşısına çıkan ve kendisini müftünün eşi olarak tanıtan Gül Taşlı Cenal, hem Başbakan Erdoğan’ı hem de ona sevgi gösterisinde bulunan yaşlı teyzeye hakaret etmekle eleştiriliyordu. Cenal’ın videosu ise sosyal medyada yüz binlerce kişi tarafından izlenmiş ve paylaşılmıştı.

3704 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle