Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Şubat 2013 | Alt Haberler, Geyve

Kışlada intihar projesi Dişli’de!


kisladaintiharsayisisehitsayisinigectiKapsamlı önlemler alınmasına rağmen son 20 yılda 2 bin 211 personelin intihar etmesinin ardından Genelkurmay Başkanlığı harekete geçti.

TSK’da meydana gelen intiharların nedenlerini araştırmak ve alınacak önlemleri geliştirmek amacıyla Genelkurmay Proje Yönetimi Daire Başkanlığı tarfından “intihar araştırma” projesi yürütülmeye başlandı. VATAN’ın edindiği bilgilere göre projenin sorumluluğu da AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin Tuğgeneral olan kardeşi Mehmet Dişli’ye verildi.

Askeri kaynaklar, Türkiye genelinde gerçekleşen intiharlara ilişkin Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayımlanan veriler ile yapılan karşılaştırılmalarda, TSK ile paralellik taşıdığını belirtiyor. Bu kapsamda; Türkiye genelinde intihar eden 20-24 yaş aralığının en fazla intiharın meydana geldiği yaş aralıklarından birisi olduğu, askerlik hizmetinin de bu yaş grubunda yapılması nedeniyle intihar davranışının askeri ortama taşınabileceği belirtiliyor.TSK’da son 10 yıl içerisinde ise 965 personel intihar ederek hayatını kaybetti. Genelkurmay tarafından alınan tüm önlemlere rağmen yine son 10 yıllık dönemde toplam 1470 personel hayata veda etti. Türkiye 2010’da 88, 2011’de 102, 2012’de ise 133 olmak üzere son 3 yılda toplam 323 şehit verdi.

Genelkurmay Proje Yönetimi Daire Başkanı olan Tuğgeneral Mehmet Dişli, Suriye’ye yönelik bazı projelerin de sorumluluğunu üstleniyor. Dişli, geçen yıl Genelkurmay Proje Yönetimi Daire Başkanlığı’na atandı.

KAYNAK:http://haber.gazetevatan.com

1970 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle