Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve, Siyaset

Kır’dan Dershanelerle İlgili Açıklama
AdsızMHP Geyve-Alifuatpaşa ilçesi belediye başkan adayı Mehmet Kır köy gezilerinde yaptığı konuşmalarında gündemdeki dershanelerin kapatılması konusunda, dershane gerçeği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Kır. “Sınav varsa dershanelerde olacaktır. Dershaneler sorun değil çözüm üretir. İngilizce kursu serbest, Türkçe dersi yasak mı olacak? Devlet, kanun zoruyla özel işletmeleri kapatamaz.”
Belediye başkanlığı yaptığı dönemlerde öğrenci yurtlarına, eğitim-öğretim kurumlarına her konuda her türlü yardımı yaptıklarını, tekrar göreve seçildikleri takdirde bu desteklerinin süreceğini belirtti.
Kır sözlerine şöyle devam etti: “Dershane meselesi sadece bir camianın değil, bütün ülkenin meselesidir. Dershanelerin, eğitimdeki sorunların kaynağı olarak gösterilmesi ise bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor. Dershaneler, sorunların sebebi değil, eğitimdeki eksikleri gidermeye ve kaliteyi yükseltmeye çalışan çağdaş kurumlardır.
Eğitimdeki fırsat eşitsizliği derslik, öğretmen, başta uyuşturucu olmak üzere gençlerimizin zararlı alışkanlıklarla karşı karşıya olması gibi hayati sorunları dururken dershanelerin kapatılmasının aciliyetli çözüm olarak gündeme getirilmesini anlamakta güçlük çekiyorum.”
Dershanelerin bir ihtiyaçtan doğduğunu ve sınavlar yapıldığı müddetçe takviyenin kaçınılmaz olduğunu belirtti.
Eğitimdeki öncelik, dershanelerin kapatılması değil kalitesinin artırılmasıdır. Kapatmanın mantıklı bir gerekçesi olmadığını söyleyen Mehmet Kır; Dershanelerin varoluş nedenleri kaldırılmadığı gibi daha bağımlı hale geldiğini bunu yapanların başında da M.E. B. ve YÖK’ün geldiğini, sınavlara yenilerinin eklendiğini belirtti. Bir siyasi inat var, dershaneleri kapatmak, var eden sebepler ortada dururken ne işe yarar? Sebeplerle değil, sonuçlarla uğraşmak, kısa süre için göz boyamaktan başka hiçbir işe yaramaz. Kapatma çabasının gerekçesi iktidarın siyasi güç uygulamasıdır. Demokrasinin gereği olamaz diyerek konuşmasına devam eden Kır: “Bu eğitim sistemi mutlaka değişmeli. Ama ilk adımda dershaneleri kapatmak mı? Derseniz, Kocaman bir hayır.”
Sistemin bozuk olmasının suçlusu dershaneler değildir. Bu kadar sınava nasıl hazırlanacak çocuklarımız? “Dershaneleri kapatarak sadece zengin çocuklarına gelecek hazırlanıyor.” Diyerek sözlerini tamamladı.
Mustafa Hamdullah ERGİN

2531 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kır’dan Dershanelerle İlgili Açıklama için 3 Yorum

 1. muamma dedi ki:

  dersanelerle alakalı yorum yapacak dünyadaki en son kişi bu zatı muhteremdi.o bile yorum yapabildiyse bu sorun çözülmüştür arkadaş.bak dahada kimse yorum yapmasın yaa ayıp 🙂 hülooooooo :))))

 2. ahmet dere dedi ki:

  dershanelerin kapatilmasina en cok “cemaat” karsi cikiyor.. Neden acaba hic düsündün mü?
  Bu millet dershanelere harcadığı paranın yarısını devlet okullarına katkı yapsın ,eğitim diye bir sorun ortada kalmaz. Ayrıca bu başıbozuk yapıyı nasıl savunuyorsunuz anlamak mümkün değil..çocuklara dershane okul arasında bir hayat yaşıyorlar..

 3. m bulut dedi ki:

  mehmet kırı tayyip akp alsaydı şimdi ne dersanesi derdi dersane üzerinden siyaset yapan ları göreceğiz baş örtüsü tefarrattır derken hocayı bişiy diyen yoktu ne oldu kuyruk acınız mı oldu
  allah vardır ve bırdır

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle