Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Şubat 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Siyaset

Kır, Halidiye ile Çukurköyü Ziyaret Etti

mehmet kır halidiye çukur köyü gezisi7MHP Geyve ilçesi Belediye Başkan Adayı Mehmet Kır, MHP Geyve ilçe teşkilatı ve partili üyelerle beraber Halidiye ve Çukurköyü ziyaret etti.

Mahallebaşı seçim bürosu önünden hareket eden grup, önce Halidiye Köyüne gitti. Köy muhtarı Halil Sünnü ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Gelen halkla teker teker tokalaşıp hal ve hatırlarını sordu. Bir dönem MHP Sakarya Milletvekili adayı Sebati Koçsar hoş geldiniz konuşması yaptı. MHP Geyve Belediye başkan Adayı Mehmet Kır Halidiye kahvede çok hararetli bir konuşma yaptı.

Kır konuşmasında özetle şöyle konuştu: “Allah nasip ederse İnşallah yapılacak seçimlerde, mübarek oylarınızla, Belediye başkanımızı, Belediye meclis üyelerimizi, Büyükşehir Belediye başkanımızı, Büyükşehir belediye meclis üyelerimizi, muhtar ve ihtiyar heyetimizi seçmek üzere sandık başına gideceğiz. Allahü Teâlâ Yapılacak seçimleri hayırlı hizmetlere vesile kılsın. İnşallah.” 

“Adı üstünde bu seçimler yerel seçimler, hükümet değişmeyecek. Bu seçimlerde siz kendinize en yakın sizin için, gecesini gündüzüne geçmişte ve gelecekte katacağına inandığınız, içimizden biri sizinle birlikte olmuşsa olacak bir kardeşinizi belediye başkanı seçeceksiniz.”

“Geyve belediyemizin şuan 11 belediye meclis üyesi, Alifuatpaşa Belediyemizin 9 meclis üyesi var. Birde sorunları ile taşıyan 3 il daimi meclis üyesi var.  Şimdi bunlarda yok.  Nüfusumuz 50Bin’den az olduğu için 2. Sınıf ilçe konumundayız. Eğer Nüfusumuz 50Bin1 olsaydı,1. Sınıf ilçe konumunda olacaktık. Daha çok hizmet alacaktık. Ama bu gerçekleşmediği için 15 belediye meclis üyemizi seçeceksiniz. 15 meclis üyesinin içinden de 3 veya 4 tane büyükşehir belediye meclis üyemiz olacak. Bugün bizde geldik diyenler var. Ama biz onlardan değiliz.”               

Kır ve ekibini Çukurköy Muhtarı Mevlüt Demir ile vatandaşlar köy kahvesinde karşıladı.

Kır sözlerine Çukurköy devamla: “Bize sıcak ilgi gösteren, bize kucak açan, bize sevgisini gösteren herkese, hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sağolun, varolun diyorum.”dedi.

Kır sözlerine şöyle devam etti: “Bastırılıp dağıtılan, davetiye, kitapçık hep para ile bastırılıyor. Bu paralar kimin cebinden çıkıyor. İslam coğrafyasının kan ağladığı, Hristiyanların noelini kutlamak için, Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorsun. Geyve belediyesi, dükkânları icralık, mezarlık icralık. Biz suyu getirdik. Deponun önüne bayrak direği dikip ona bayrak taktık. Bizim taktığımız bayrak yerinde yok. Gelince bayrağı yerine biz takacağız.”dedi.

Mustafa Hamdullah ERGİN

2325 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle