Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset

Kır, Akdoğan’da Coşkulu Karşılandı

mehmet kır akdoğan mitingi22MHP Geyve Belediye Başkan Adayı Mehmet Kır, Akdoğan Köyünde Havai Fişek ve Meşale gösterileriyle karşılandı.

Kır: “Muhterem Hanım Kardeşlerim, Komşularım, Gönüldaşlarım, Dava Arkadaşlarım.
Bana Üç Kelimeyle Akdoğan Köylü Kimdir Diye Sorarsanız, Ben Soranlara Her Zaman Akdoğan Köylüsü Yiğit İnsanlar, Mert İnsanlar, Çalışkan İnsanlar Derim.
Şunu Bütün Akdoğanlı Analarımın Bacılarımın Büyüklerimin Bilmesini İsterim Ki Allah İnsanları Denemek İçin Ya Para Verir Ya Da Makam, Murat Kaya Bu Makam Sana Çok Geldi. Bu Elbise Sana Bol Geldi.
Değerli Hemşerilerim Sizler Beni Yıllardır Biliyorsunuz. Biz Kibirlenmeden, Büyüklenmeden Yolumuza Devam Edeceğiz. Kibirlenen Ve Böbürlenenleri Şüphesiz Ki Allah Da Kulda Sevmez. Hava Atmak Yok Caka Satmak Yok! El Ele, Gönül Gönüle Olacacağız İnşallah Her Zaman Ki Gibi.

Eyy Murat Kaya, Sen Budama Yapmak İçin Sabahın Seherinde, Ayazda Çoluk Çocuğunun Rızkını Temin Etmek İçin Ellerin Donması Ne Demek Bilir Misin?

Belki 5 Sene Önce Az Çok Biliyordun Ama Sen Koltuğu Isıtmalı Audi Lere Binerken Benim Akdoğanlı Anam Bacım Kardeşim Soğuktan Titreyerek Ekmek Davası İçin Çabalıyordu.

Kıymetli Hemşerilerim Yine Bir Soğuk Akşamda Bizleri Dinlemek İçin Buralara Geldiniz. Beni Her Zaman Olduğu Gibi Yalnız Bırakmadınız. Allah Hepinizden Razı Olsun.

Değerli Hemşerilerim, Her Evde Tencere Az Çok Kaynıyor Benim Temennim Evlerimizde Dert Kaynamasın. Eğer Bir Evde Dert Kaynıyorsa Bilin Ki Ertesi Gün Dert Kaynayan Evde Mehmet Kır Olacak Bundan Da Kimsenin Şüphesi Olmasın.

Dün Akşam Murat Kaya Buraya Geldi, Kendi Yaptıklarından Çok Başkalarının Yaptıklarını Anlattı Gitti. Sen Zaten Çok Seviyorsun Başkasının Ağzıyla Konuşmasını.

Diyorsun Ki Mehmet Kır Çarşı Da Dükkân Sattı. Murat Kaya Çarşı İçindeki Tuvaletin Arkasındaki Yolu Sen Satmadın Mı?

Mezarlık Yanında Ki Belediye Ye Ait Arsayı 40 Milyara Satmadın Mı?
Ama Sen İşine Gelmeyeni Hatırlamazsın.
Diyorsun Ki Sen Ne Yaptın Geyve İçin. Bak Sana İyice Tarif Edeyim De Gör.
Sen O Ceceler De Ki Bağ Evinde Mangal Yapmaya Gidiyosun Ya

Görüyor Musun Sanayi Sitesini?

Görüyor Musun Fabrika Bacalarını?

Görüyor Musun Camilerin Minarelerini?

Görüyor Musun Kapalı Pazar Yerini? Hani Şu Altında Konuşma Yaptığın Yeri.

Görüyor Musun Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezini?

Görüyor Musun Geyve Meslek Yüksek Okulunu?

Sen Diyorsun Ya Akdoğan Bizden Önce Asfalt Görmedi Diye, Allah’tan Kork. Anavatan Döneminde Biz Yapmadık Mı Akdoğanımızın Yolunu?

Camileri Halk Yapar Diyorsun Doğrudur. Hamiyetperver Müslümanların Sayesinde Yapılır. Ben Hep Şunu Söyledim Bizim Öncülüğümüzde Gayretlerimizle Ve Hamiyetperver Müslümanların Sayesinde Yapıldı O Camiler. Ama Sen Nasıl Anlamak İstiyorsan Öyle Anlıyorsun.

Sen Benim Akıllı Akdoğan Köylümü 1 Kamyon Parke Taşıyla Kandıramazsın.

Artık Bu Tariften Sonra Da Göremiyosan Benim Diyecek Hiç Bir Şeyim Yok!

Akdoğan Köyüne Asfaltı Çok Gördün Sen Murat Kaya. 200 Metre Geride Bıraksaydın Asfaltı Senin Şu Meşhur Bağ Evine Gelmeden Akdoğan Lı Kardeşimi De Mağdur Durumda Bırakmazdın.

Başkan Olduktan Sonra İlk Önce Kendi Dükkanının Önüne Sonrada Kendi Halı Sahanın Önüne Parke Yapan Devamını Da Yıllarca Yapmayan Bir Zihniyetten Bu Beklenirdi Zaten.

Bugüne Kadar Hiç Kandıran Olmadık Diyosun. Sen Ve Şükrü Çelik İlçe Başkanıyken Akdoğan A Gelip Kanalizasyon Sözü Verdin. Yapıldı Mı Kanalizasyonunuz Sayın Akdoğanlılar? Tabi Ki Hayır.

Pamukova-Geyve Yolunu Yaptık Diyorsun. O İşi De Sahipleniyorsun. O Yolu Yapan Safibeyli Kardeşim Mustafa Aşçıoğlu Kardeşimdir.

Geyve De Dereleri Islah Ettik Diyosun. Lağım Kokuyordu Geyve Diyosun. Sen Önce Hafızanı Tazele Bakalım Murat Kaya, 2004 Yılında Göreve Geldiğimizde Biz Islah Etmedik Mi? Yüzbinlerce Metrelik Kanalızasyon Sistemini Biz Kurmadık Mı? Allah’tan Kork

Murat Kaya Diyor Ki Ben 200 Kişiye Makam Şöförü Yapacam 300 Kişiye Zabıta Olacaksın Diye Söz Vermişim. Ya Sayın Kardeşlerim Mümkün Mü Böyle Bir Şey? Ben Hiçbir Zaman Böyle Bir Söz Vermedim Vermemde. Sen Yalancı Arıyorsan Müfteri Arıyorsan Aynaya Bak Aynaya!

Değerli Hemşerilerim,
Akdoğan Köyünde Genç Nüfusun Fazla Olduğunu Biliyorum, Gençlerimiz Bizim Teminatımızdır. Bunların Mutlu Günlerinde Beraber Olduk Her Zaman Beraber Olacağız İnşallah. Biz Akdoğan’a Düğün Salonu Yapacağız, Sokaklarda Oynayan Çocuklarımız İçin Çocuk Parkı Yapacağız. Yavrularımız Artık Güvenle Oynasın Diye.

Köyümüzün Tanıtımını En İyi Şekilde Yapacağız. Köyün Girişine Domates’in Vatanına Hoş Geldiniz! Yazacağız.

Alt Yapı Sorunlarını Su Sorunlarını En Kısa Sürede Çözeceğiz Evel Allah’ın İzniyle.

Koç Babamızın Türbesinin Yolunu Yapacağız.

Murat Kaya Diyor Ki Her Aklına Geleni Söylüyor Diyerek Bana Deli Diyor.

Ona Hz.Mevlana’nın Güzel Bir Sözü Var Bizi Bilen Bilir, Bilmeyende Kendini Bilir. Diyorum Ve Bir Şiir Le Cevap Vermek İstiyorum,

Beni Bilen Böyle Bilsin,

Ben Dostluğun Delisiyim,

Akıl İrfan Sizde Kalsın,

Ben Köylünün Delisiyim,

Bu Acılar Bitene Dek,

Ağlayanlar Gülene Dek,

Bu Can Bende Ölene Dek,

Ben Hizmet Delisiyim,

Benim Yolum Aşın Yolu,

Benim Yolum Hizmet Yolu,

Ben Bu Köyün Delisiyim,

Ben İçinizden Biriyim,

Ben Sizlerin Delisiyim.

Zaten Sizleri Burda Gördükten Sonra Anladım ki Akdoğanlı Hemşerilerim Kararını Vermiş. Ve Diyorum ki Maaşallah! Bu İş Tamam İnşallah!

Bu Duygu Ve Düşüncelerle Bu Soğuk Kış Gecesinde Toplantımıza Katıldığınız İçin Hepinize Ayrı Ayrı Teker Teker En Kalbi Sevgi Saygı Muhabbet Ve Şükranlarımı Sunuyorum. Hepinizi Ve Hepimizi Cenab-I Hakk A, 30 Martta Yapılacak Olan Seçimlerde De Bizleri Sandıkta Sizlere Emanet Ediyorum. Hepiniz Sağ Olun Var Olun! Hayırlı Akşamlar Ve Diyorum Ki Allah Yar Ve Yardımcımız Olsun!”dedi.

Mustafa Hamdullah ERGİN

 

2142 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle