Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Haziran 2014 | Alt Haberler, Gündem, Videolar, Yaşam

Karadeniz’in Cilvesi çeken Akıntıya Dikkat..


Karadenizin cilvesi çeken akıntı..RİP 1Yaz sezonunun gelmesi ile Karadeniz’de her yıl yaşanan boğulma olaylarının nedeninin, Karadeniz’e özel çeken akıntı nedeniyle gerçekleştiği bildirildi.

Yaz sezonunun başlaması, havaların ısınması, deniz sezonunun açılmasıyla,  genci, yaşlısı , yüzme bileni bilmeyeni ile sıcak sulara doğru bir koşuşturma telaşı başladı..

İlçemizdende okulların kapanması ile deniz ve sahiliyle meşhur Karadenize doğru tatil yapmak üzere büyük akın yaşanacağı bilinmektedir.

İşte Tehlike burada başlıyor.

Geyvemedya ailesi olarak kimsenin canı yanmadan burnu bile kanamadan herkesin güzel bir şeklide tatilini geçirmesini istiyoruz.

Bundan dolayı Karadenizin en büyük tehlikesi olan “ÇEKEN AKINTI” (RİP) Olayını değerli okuyucularımız ile paylaşmak istedik..

 Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte boğulma olaylarına karşı tedbirler alınmaya başlandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Karadeniz’de yaşanan boğulma olayları ile ilgili olarak bir tanıtım filmi hazırlandı.

 Tanıtım filminde Karadeniz’de yaşanan boğulma olayları incelendiğinde boğulma olaylarının çoğunun Karadeniz’e özel “Çeken Akıntı” olayından kaynaklandığı anlatılmıştı.

Toplumsal gelişime destek faaliyetleri kapsamında Karadeniz kıyısında sahibi bulunan özellikle boğulma olaylarının çok yaşandığı İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın’da meydana gelen boğulma olaylarının en aza indirilmesi maksadıyla alınan önlemlere ilave olarak özellikle tatil için bölgeye gelen ziyaretçiler başta olmak üzere tüm vatandaşların çeken akıntı nedeniyle daha dikkatli olmaları istendi.

Karadeniz’de kıyıdan denize doğru oluşan güçlü akıntının boğulmaya yol açtığı belirtilerek vatandaşlar akıntıya kapıldıklarında akıntıya doğru değil sahile doğru paralel yüzmeleri gerektiği konusunda uyarılıyor.

Tanıtım filminde, “Panik yapmayın, suyun üzerinde kalmaya çalışın, kesinlikle akıntıya karşı yüzmeyin, akıntıyı yenmeniz imkansız, akıntıdan kurtulup akıntı olmayan noktadan karaya çıkabilirsiniz, sahile yüzemeyecek kadar yorgunsanız su üstünde kalıp yardım isteyin” deniliyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığınca hazırlanan ve Karadeniz’in cilvesi çeken akıntıya karşı bilgi sahibi olabilmek amacı ile hazırlanan videoyu mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

 BU VİDEOYU MUHAKKAK İZLEYİNİZ..

3548 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle