Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ağustos 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Videolar, Yaşam

Gaziantep’te 9 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda kullanılan aracın Geyve’nin Karaçam Köyü’nden çalındığı belirlenmişti. Araç sahibi işadamı arabanın nasıl çalındığıyla ilgili açıklama yapmak istemedi.


Detayları köy muhtarı Kazım Mercan anlattı.


Bombalı Aracın çalındığı Köyün Muhtarı Konuştu ile geyvemedya

 

Mercan, 54 EA 926 plakalı aracın Nisan’da çalındığını belirterek, Gaziantep’teki patlamada kullanılmasının şase numarasından anlaşıldığını söyledi. Aracın bombalanma olayında kullanıldığının kendilerine jandarma ekipleri tarafından haber verildiğini ifade eden Mercan, “Bu aracın Gaziantep’te bombalanma olayında kullanıldığı şase numarası ile tespit edildi. Haberi bugün öğrendik. Bazı ipuçları istihbarat tarafından takip ediliyor. En kısa zamanda bu faillerin yakalanacağını ümit ediyoruz. Aracın ruhsat numarası ile şase numarası tutuyor. Bize bilgiyi jandarma yetkilileri verdi. Jandarmada bazı bilgiler var. İnşallah failler kısa sürede yakalanacak” diye konuştu.

Aracın çalındığı evin tam karşısında oturduğunu belirten Mercan, “Orası dubleks bir ev. Alt katın camından içeri girilmiş. İçeriden bir bayan cüzdanı alınıyor. Bayan cüzdanının içinde aracın anahtarı da var. Tekrar dönüyorlar, aracı alıp götürüyorlar. Bu aracın otoban giriş çıkışları tespit edildi“ bilgisini verdi.

KAYNAK:http://www.sakaryarehberim.com/

1726 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle