Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Ağustos 2011 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

 

Geyveliler Derneği 2011 Yılı İftarı Kartal İstanbulda Yapıldı.

İstanbulda Yaşayan Geyvelilerin birlik beraberliği yaşayabilmek ve Geyvelilerin sesi olabilmek amacı ile kurdukları Sosyal yardımlaşma derneğinin iftarı Geyve’den ve istanbuldan olmak üzere geniş katılım ile gerçekleştirildi.

 

Derneğin Kartal’da gerçekleştirdiği iftar yemeğine Geyve Kaymakamı Sn.İdris Akbıyık,Geyve Belediye Başkanı Sn.Murat Kaya,Akp İlçe Başkanı Sn.Muhittin Irmak,İl meclis üyesi Sn.Neşet Çakır,İlçe meclis üyeleri Sn.Rauf Alev,Sn.Metin Atalay,muhtarlar Derneği Başkanı Sn.Süleyman Pınar,Sakarya Geyveliler Dernek Başkanı Sn.Ekrem Şimşirel ve yönetim kurulu,köy muhtarları,iş adamları,misafirler  ile dernek üyeleri katıldılar..

Geniş bir katılımın olduğu iftar yemeğinden sonra çay ikramı ve Hoş sohbetler yapılarak güzel gece sonlandırıldı.

Foto&haber:Şeref ELMA

GEYVE BELEDİYE BAŞKANI MURAT KAYA GEYVELİLER… serefelma
GEYVE KAYMAKAMI İDRİS AKBIYIK 2011 GEYVELİLER… serefelma

 

1357 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyveliler Derneği 2011 Yılı İftarı Kartal İstanbul’da Yapıldı. için 6 Yorum

 1. Ayhan Songül dedi ki:

  Hani dernekçilik yapacaktınız…ne oldu.İftar yapacağınıza sevindirsenize oradaki ihtiyaç sahiplerini.
  Ama işler öyle olmuyormuştu yani
  Allah kabul etsin iftarınızı

 2. ayhan dedi ki:

  BOŞ TAHT MİSALİ …. DERNEKÇİLİK Mİ?YA YA ŞA ŞA MI?

  Behlül bir gün Hârûn Reşîd’in taht odasını boş buldu ve çıkıp tahta oturuverdi. Bunu gören askerler onu kamçı ile dövmeye başladılar. Askerler vurdukça o;

  “Vah Hârûn Reşîd. Vah Hârûn Reşîd!” diyordu.

  O esnâda halîfe geldi ve manzara karşısında donup kaldı. Askerleri uzaklaştırdıktan sonra;

  “Ey Behlül! Bu ne hâl?” diye sordu.

  Behlül;

  “Senin için ağlıyorum. Burada tahtı boş bulup bir an oturdum. Bu kadar kırbaç yedim. Sen ise senelerdir bu tahtın üzerinde oturuyorsun. Hâlin ne olur diye düşündüm.”

  Hârûn Reşîd;

  “Peki ne yapmam lâzım?” dedi.

  ehlül;

  “Mâdem ki bu yükün altına girdin. Zulme meyletme. Adâlet üzere ol. Böylece tahtında otur.” buyurdu.

 3. mehmet dedi ki:

  GEYVE nin sorunu mu ?yoksa istanbuldaki geyvelilerin dayanışmasımı?YANLIŞ… STK mu ? BİRİLERİNİN sesimi? soruyorum? yemek içmeyle bu işler olurmu? yardımlaşın lütfen?

 4. fatih yıldırım dedi ki:

  Suat Güney abi, sana şimdi daha çok hak vermeye başladım, dernek falan hikaye, sadece senin emeklerine yazık olmuş diyorum….sadece İstanbulda bu dernek ne iş yapıyor, mümkünse şu icraatları bi görelim…bırakın şu kıl tüy işleri artık…

 5. Turgay AKIN dedi ki:

  STK lar sosyal,kültürel bir yardımlaşma dernekleridir.kimsenin malı mülküde değildir.Dernek faaliyetlerininde yürütülmesi,yönetilmesi bir bayrak yarışı gibi elden ele gönüllülük esasıyladır.Dernek faaliyetleri sadece ramazan ayında hatırlanıp,”hadi bir şeyler yapalım varlıgımız hıssedilsin diye kahvaltı yapalım,iftar açalım, şeklinde şov vari değil bütün yıl boyu değişik etkinliklerle yürütülmelidir.Göreve gelecek kişiler,misyonlarını tamamladıklarında saddam,kaddafi,esad gibi koltuğa yapışmamalı,kaybedince küsmemeli,darılmamalı,hizipçi tavırlar sergilememeli,yuvayı terketmemeli,çalışmaları provake etmemeli, bayrağı bir sonraki arkadaşına DEMOKRASİNİN GEREĞİ görevi devretmesini bilmelidirler.Demokrasinin ve etik kuralların gereği görevden ayrıldıklarındada kurucusu oldukları derneğe sırtlarını dönmemeli,desteklerine devam etmeli ve organizasyonlarda en başta görev almalıdırlar.Bunu yapmadığınız sürece toplum sizleri tarihin karanlık derinliklerine gömmesi kaçınılmaz sonuç olacaktır.Ayrıca derneğin herhangi bir siyasi kurumun,partinin sesi ve aracı olmaması açısından aşırı hassasiyet göstermesi gerekmektedir.Bu fotoğraflardaki görüntüyü kimseye açıklamasını yapamassınız,siyasi partilere eşit mesafede olmalısınız,bu durumu kimseye anlatamssınız ve azalarak erir kaybolursunuz.Bu tür iftar organizasyonları ve yemek organizasyonları yerine,bu organizasyonlara harcanacak maliyetleri başka sosyal alanlarda kullanabilirsiniz,amaç bir araya gelmekse ,çay,kahve içerekte bir araya gelinebilir.Dernek yönetim kurulu ve üyelerinin ayda yılda bir yemeklerde değil,çeşitli ortamlarda sık sık bır aray gelinmesi istişarelerde bulunulması çok anlamlı ve faydalı olacaktır.Geyveyi ve Geyveliliği kalplerinde ve ruhlarında hisseden herkesi ayrı dernek çatıları altında değil tek çatı altında birlik beraberlik içerisinde,ayrıştırıcı ve hizipçi değil birleştirici,dışlayıcı değil kavrayıcı bir yöntemle çalışmalarını öneriyorum. Bu çalışmalarınızda bunlar gözlemlendiğinde katılımların kendiliğinden oluşacağına inanıyorum.Yönetim kurulu arkadaşlarıma görevlerinde başarılar temennisiyle Tüm Geyveli Hemşerilerime,arkadaşlarıma ,dostlarıma sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
  .

 6. YÜKSEL ERYAVUZ dedi ki:

  asıl saygıya değer olan, koltuk değil sevgi eleştiren kişi değildir.Güçlü adamın nasıl tökezlediğine ya da işi yapanın eksik olduğu noktaya dikkat çeken kişi değildir. Saygınlık, gerçekten meydanda olan, yüzü toza toprağa, tere ve kana bulanmış, cesurca çarpışan, düşen ve her seferinde ayağa kalkan, büyük çoşkuları, gerçek bağlılıkları bilen ve kendini değerli bir amaca adayan, en iyi durumda zaferi elde edeceğin, en kötü durumda, başarısız olursa, büyük bir cesaretle savaşarak başarısız olduğunu bilen, böylece ne zaferi ne de yenilgiyi bilmeyen ürkek ruhların arasına katılmayan kişiye aittir.
  Teddy Roosevelt

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle