Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

İsen’den yeni yıl müjdesi

İsen’den yeni yıl müjdesi

Milletvekili Mustafa İsen Sakarya’nın farkını ortaya koyacak dediği projelerin yeni yılda hayata geçeceğine inanıyor. Turizm, eğitim ve tarımla alakalı projeler şehre ivme kazandıracak

Ak Parti Sakarya Milletvekili Prof. Dr Mustafa İsen Haberlisin.com Genel Yayın Müdürü Güven Hasbaş’ın konuğu oldu. İçilen kahveler eşliğinde edilen samimi sohbetin sonunda yeni yıla dair planlar konuşuldu. Genel Yayın Müdürümüz Güven Hasbaş, Milletvekili İsen’e yeni yılda Sakarya’da hayata geçirilecek en önemli üç projeyi sordu.

Sakarya’nın birçok alanda farkındalık yaratacak potansiyeli olduğuna vurgu yapan Milletvekili Mustafa İsen, Akyazı Golf ve Geriatri Merkezi, Gıda İhtisas OSB, İkinci Üniversite ve şehrin önemli problemlerinden birisi kanatlı atıklarıyla ilgili ciddi gelişmeler yaşanacağını aktardı.

TURİZM

Sakarya’nın turizmde öne çıkabilecek birçok potansiyeli olduğuna vurgu yapan Milletvekili İsen, Akyazı Golf ve Geriatri Merkezi’nin yeni yılda ihaleye çıkmasını beklediğini söyledi. İsen “Üzerinde titizlikle çalışılan bir proje. Sadece Akyazı’nın değil bölgenin çehresini değiştirecek projenin hayata geçirilmesini bekliyorum. Akyazı’nın termal potansiyeli bu projeyle daha da öne çıkacak” dedi.

GIDA İHTİSAS

Mustafa İsen “Şehrin güneyini şahlandıracağını düşündüğüm Gıda İhtisas OSB ile ilgili yerel yönetimler, Valilik ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışmalara devam ediyor. Geyve Pamukova’da üretilen ürünlerin işleneceği OSB, Sakarya’nın potansiyellerinden birisini daha ortaya koyacak. Gıda İhtisas OSB ile ilgili işlemlerin yeni yılda tamamlanmasını bekliyorum”

İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Sakarya’da ikinci üniversitenin kurulması kararının alındığını hatırlatan Milletvekili İsen “Yeni yılda konu meclisten geçecek. İkinci üniversitenin kurulmasıyla ilgili karar alınacaktır. Kısaca Sakarya’nın ikinci üniversitesinin kurulma çalışmaları yeni yılda tamamlanacak diye düşünüyorum” dedi

KANATLI ATIKLARI

Sakarya’nın önemli sorunlarından birisinin de kanatlı atıklarının imhası olduğuna dikkat çeken Milletvekili Mustafa İsen “Sadece Sakarya’nın değil Kandıra’dan Bolu’ya hatta Bilecik’e kadar olan kanatlı atıkları bir tesiste toplanıp BİO enerjiye dönüşecek. Kanatlı atıklarının enerjiye dönüştürüleceği tesis Göynük civarında bir bölgeye kurulacak kanaatindeyim. Bizim şehri doğrudan ilgilendiren bir mevzu değilmiş gibi görünebilir ama sağlık ve çevre açısından bizim şehrimizi de yakından ilgilendiren bir iş bu” dedi.(haberlisin.com)

1503 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle