Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ocak 2013 | Alt Haberler, Dünya, Manşet, Teknoloji

 1260054Özel Yapım Tır Görenleri Büyüledi ..

 

Kütahya Yapı Kimyasalları (KYK) tarafından yurt dışında imal ettirilen ve dış görünümü ile uzay aracını andıran özel yapım TIR Almanyaya bakıma giderken mola verdiği İlhan Tan tesislerinde herkesin ilgi odağı oldu.

Uzay Üssü Gibi

Özel Tanıtım Tırını İlhan tan tesislerinde  gören misafirler “Bu ne? Yer uçağı mı?” diyerek şaşkınlıklarını ifade ederken Özel Yapım Tır’la birlikte resim çektirmek için birbirleri ile yarıştılar.

Dünyada 3 Tane

Yurtdışında üretimi gerçekleşen KYK Tanıtım Tır’ının taşıdığı teknolojik özellikler ve üretim kalitesi düşünüldüğünde bir eşini daha bulmak mümkün değil.

Özel olarak tasarlanan araç, dış görünümünün yanında kasadaki değişim ile küçük bir dershaneye dönüşerek inşaat sektöründe çalışan ustalara eğitim verilmesine olanak sağlıyor. Tır, sektörde ilk ve tek olma özelliğini taşıdığı gibi dünyada sadece 3 tane olduğu öğrenildi.

1.5 MİLYON EURO’YA MAL OLMUŞ

Uzay aracını andıran özel yapım TIR’ın maliyeti de oldukça yüksek yurt dışında özel imal ettirilen ve alt şasesi DAF olan aracın üst kısmı ve kasası yaklaşık 1.5 milyon euroya mal ettirildi. Son teknolojiyle donatılan kasası otomatikman açılan TIR’dan dünyada birisi ABD’de ünlü bir oyuncu olmak üzere sadece 3 adet bulunuyor. Aracı sigortalama için Türkiye’de sadece bir sigorta firması cesarette bulunabilmiş. 

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

6952 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

İlhan Tan Tesislerinde Esrarengiz Misafir.. için 1 yorum

  1. MEHMET DURAN dedi ki:

    bu tırlardan 3 tane değil oldukça fazla var dünyada.türkiyede belki 3 adet olabilir.google’a mercedes tırlar yazın değişik modellerinide görebilirsiniz.ufak bir hatırlatma yapayım dedim.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle