Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ocak 2013 | Alt Haberler, Ekonomi, Teknoloji

pendik-doğançay arası 50 dakikaHızlı tren Pendik’ten Doğançay’a 50 dakika da gidecek

Ankara-İstanbul hızlı tren projesi çalışmaları sürüyor. İnönü-Alifuatpaşa arasında yeni çift hat yapımı şeklinde süren proje de Alifuatpaşa-Doğançay arasında da çift hat yapımı için 26 Şubat’ta ihale yapılacak. Doğançay’dan sonrası için 31 Ocak’ta yapılacak ihale ile Karaçam-Arifiye arasındaki mevcut demiryolu hattının çift hat yapılması hedefleniyor.

pendik doğançay hızı tren

İhale de belirlenen km bilgilerine göre Km: 129+623 ile Km: 138+700 arasında 9 km’lik tek hat çift hatta çıkarılarak hızlı tren geçişi için kullanılacak. Mevcut demiryolu hattında Doğançay tren istasyonu Km: 143+523’te bulunduğu göz önünde bulundurulursa, Ankara’dan gelen hızlı trenin Doğançay’ın 5 km kuzeyinden mevcut hatta gireceği görülmektedir. Doğançay-Pendik arasındaki yaklaşık 120 km’lik bölümde diğer trenlerle eşgüdümlü olarak çalışacaktır. Hızlı trenin bu 120 km’lik mesafeyi 48 dakika da gitmesi planlanmaktadır. Haydarpaşa-Doğançay arası ise 57 dakika olacaktır. Arifiye’de durması ile Pendik-Doğançay arası yaklaşık 50 dakika olacaktır.

pendik-doğançay arası 50 dakika

Vezirhan-Eskişehir arası ise 26 dakika olacaktır. Böylece Haydarpaşa-Eskişehir arası toplam 97-100 dakika (1 saat 40 dakika) olup, hızlı tren Pendik’ten Eskişehir’e 1.5 saatte gidecektir. Eskişehir-Sincan arası is 54 dakika olup şu anda işletmede olan hatta planlı tahdit uygulamasından dolayı bu süre aşılmaktadır. Tüm etaplar tamamlandığında hedefenen sürelerin tutturulması beklenmektedir. Hızlı tren güzergahı ile ilgili süreleri veren yukarıdaki tablo TCDD’nin yayınladığı tablodur.

KAYNAK:www.rayturk.net

4995 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle