Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Eylül 2012 | Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Teknoloji, Videolar

Geyve 18 aydır yapılan çalışmalar sonrasında bugün Doğalgaz ile tanıştı.

Geyve’de bugün Cumhuriyet meydanında yapılan Doğal Gaz Yakma Şenliği ile çağdaş enerji kaynağının ilçeye gelişi kutlandı.

Geyvede Şenlik Havası

Geyve Belediyesinin Akmercan Gaz ile birlikte Cumhuriyet Meydanında düzenlediği gaz yakma töreni ile yaşanan coşkuya tüm Geyvelilerde ortak oldu..

Geyve İlçesi, düzenlenen ‘Doğalgaz Yakma Töreni’ ile doğalgaza kavuştu. Tören ile ilçenin bir rüyasıda gerçekleşmiş oldu.

Hayaldi, Gerçek Oldu

Dünyanın en temiz enerji kaynaklarından olan doğalgazın ayrıca modern bir enerji kaynağı olan Doğalgaz, Akmercan-Gepa A.Ş. tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları sonrasında bugünden itibaren abonelere verilmeye başlanarak Geyve’de bir rüya daha gerçekleştirilmiş oldu.

Törene Büyük İlgi

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene vatandaşlar da ilgi gösterdi.

Törene; Sakarya AKP Miletvekilleri Şaban Dişli ve Ayhan Sefer Üstün, AKP Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, Hendek belediye Başkanı Ali İnci, Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karadayı, Sinanoğlu Belediye Başkanı Hüseyin Sevinç, Ak Mercanlar Gurup İcra Kurulu Başkanı Gazi Akmercan, AGDAŞ Genel Md.ve Md. Yard., Pamukova İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Şen, Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkanı Murat Kaya, Garnizon Komutanı J.Kd. Üstğm. Lütfü Varol, İl Genel Meclisi Üyeleri; ŞükrüÇelik, Neşet Çakır, Osman Erköse, AKP Geyve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programı;Yılmaz Arslan sundu.

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesi ile başladı. Geyve Atatürk İÖO Öğrencilerinden oluşan ekip, Geyve Yöresi Oyunlarından oluşan bir gösteri sundu.

Abone İşlemleri Başladı

Ak Mercanlar Şirketler Genel Müdürü Yunus Keskin konuşmasında özetle: ‘…Bu güne kadar lisans bölgemizde 1 adet  80.000 m3/h lik şehir giriş istasyonu, 26 km. ana çelik dağıtım hattı, 190 km. PE dağıtım hattı, 4500 binaya servis kutusu montajı yapılmıştır. Yapılan yatırım tutarımız 14 milyon dolar yani 25 milyon TL dir. Dağıtım bölgesinin%80 nin doğalgaz alt yapı yatırımları tamamlanmıştır. Dağıtım bölgesindeki 15.000 konuta doğal gaz götürülmüştür…Abonelik işlemleri başlatılmıştır…’

Vekillere Teşekkür

Belediye Başkanı Murat Kaya konuşmasında, Doğal gaz çalışmalarında  yaşanılan aşamalar konusunda bilgiler verdi. CHP İl başkanının Geyve ziyareti sırasındaki  ilçeye yönelik eleştirilerini cevaplandırdı. Katkılarından dolayı, milletvekili Şaban Dişli’ye teşekkür etti.

Başkan Murat Kaya’nın Konuşması


Geyve Doğalgaz Yakma Töreni-1 ile geyvemedya

 

İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık konuşmasında, çalışmalar sırasında emeği geçenleri kutladı ve ilçe ekonomisine olabilecek katkıları anlattı ve ilçede yapılan yatırımlar konusunda bilgiler verdi.

Kaymakam İdris Akbıyık’ın Konuşması


Geyve Doğalgaz Yakma Töreni-2 ile geyvemedya

 

Sakarya AKP Milletvekili A. Sefer Üstün konuşmasında, il çapında yapılan yatırımlar ve ülke ilişkileri konusunda bilgiler verdi.

Milletvekili A.Sefer Üstün’ün Konuşması


Geyve Doğalgaz Yakma Töreni-3 ile geyvemedya

Sakarya AKP Milletvekili Şaban Dişli konuşmasında, Geyvelilerin her türlü hizmeti hak ettiğini ve hizmet yarışının süreceğini anlattı ve doğal gazın ilçeye yararlarını anlattı.

Milletvekili Şaban Dişli’nin Konuşması


Geyve Doğalgaz Yakma Töreni-4 ile geyvemedya

 

Belediye Başkanı Murat Kaya;  Gazi Akmercan’a bir hediye, Milletvekili Dişli’ye hediye ve plaket, Ak Mercan Genel Müdürü Yunus Keskin’e hediye verdi. Başkan Kaya ve Milletvekili Dişli, Milletvekili Üstün’e birlikte hediye verdi.

Törene katılan protokol üyeleri hazırlanan sembolik meşaleyi birlikte yaktı.

Meşale yakma töreninden sonra konuklara pilav – ayran ikram edildi.

Protokol üyeleri birlikte, evine doğal gaz almış Zeki Özkan’ı ziyaret ederek, mutfakta sembolik ocak yaktı. O ocakta hazırlanan kahveler ev sahibi tarafından konuklara ikram edildi.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

5033 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

“Hayaldi, Gerçek Oldu” .. Geyve Doğalgaz’a Kavuştu.. için 6 Yorum

 1. Cafer dedi ki:

  Başkanım;
  Geyveye gazı getirerek,hazımsızlık yaşayanların gazını aldın…

 2. Mehmet dedi ki:

  Geyve gerçekten rüyalar ile uyanıyor..
  Doğalgaz projesi gazın gelmesi ile başka bir evreye geçti.
  köprü bağlantı projesi bitmek üzere..
  Başkanım asfaltı bitirdiğin anda geyve seni yüreğine basar..
  Teşekkürler başkanım..
  Bir dönem daha sizinleyiz

 3. volkan dedi ki:

  Geyve’nin doğal gaza ne kadar sahip çıktığı fotoğraflarla tespit edilmiştir.Akmercan ve bürokrasi olmasa meydanda nerdeyse kimse olmayacak. Bu kadar az katılım başkana mı tepkidir anlayamadım !!!
  Ayrıca Gaz konusunu herkes çok iyi bilir ki, bir önceki dönemde hallolmuştu bazı siyasi ayak oyunlarıyla geciktirildi. Sayın başkan maalesef her seferinde buna cevap vermek zorunda kalıyor ne acı.
  Geyve’nin köy olmasına gelince daha öncede siz muhalefeteyken aynısını söylemiştiniz. Yani bir arpa boyu ilerlememişik.

 4. metehan dedi ki:

  doğru volkan senin savunduğun zihniyet geyveye anca aygaz (tüpgaz getirdi) sağolsunlar var olsunlar. ne ayak oyunu bırak bu işleri saçma sapan borazanlıkta yapma .aslan gibi giiti kopardı doğalgazı getirdi muarat abi. gerçi snada gaz yapmış doğalgaz sen bi soda iç gazın çıksın:)

 5. FSDF dedi ki:

  ne gazmis arkadas herkesi sisirmis doldurmus patlayacak. demekki bu kadar gec kalmis millet gazsizliktan olecekmis. sanki atesi kesfettiler etrafinda bumbala bumbala geziolar. ne belediyesi ne belediyeciligi daracik geyvenin daracik camlarindan bakadurun siz. millet bisiklete otoban yapti gazi tupu birakti gues enerjisi ruzgar enerjisi dosedi yagmur suyunu sifona bagladi engelliye engel yok. yayaya yol verilio kornaya basan yok ey turk milleti sizin irtifa sayaci yanlis gosterio o kadar yuksekte degiliz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle